Laiks tirgum Grīziņkalnā (ar izmaiņām)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Grīziņkalns
Iesniedzējs
Grīziņkalna apkaimes biedrība
Balsu skaits
2399
Īstenojas

Balsošanai tiek virzīts projekts ar šādām izmaiņām – līdzdalības budžeta ietvaros tiks īstenota projekta pirmā kārta, kas ietver esošo balstu krāsošanu, vides objektu kā vietzīmes uzstādīšanu (vietzīmes ideja, dizains un risinājums tiks izstrādāts sadarbībā ar Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamenta Rīgas Pilsētas arhitekta dienestu un Pieminekļu padomi), labiekārtojuma elementu uzstādīšanu, divu dižstādu iestādīšanu un esošo reklāmas stendu pārvietošanu.

2023.gada aprīlī un maijā "Grīziņkalna apkaimes biedrība" sadarbībā ar radošo sacensību organizēšanas platformu "Tandēms" organizēja projektu GRĪZIŅKALNS TANDĒMĀ (līdzfinansēts no Apkaimju iniciatīvu līdzdalības un piederības veicināšanas projektu konkursa budžeta).

Šī projekta mērķis bija iedzīvotāju visaktuālākajai teritorijai sarīkot radošo ideju sacensību un šos darbus/idejas izmantot Līdzdalības budžeta projektu konkursā. Šajā balsojumā pārliecinoši uzvarēja teritorija, kas atrodas pie Pērnavas un Jāņa Asara ielu krustojuma. Šai teritorijai tika organziēta radošā sacensība. Tika saņemti 14 darbi un trīs labākie apbalvoti https://tandeems.lv/contests/grizinkalns-tandema

Apkaimes biedrība sadarbībā ar uzvarētāju Luīzi Eglīti izstrādāja pielāgotu priekšlikumu. 

Tirgus laukuma izbūve un labiekārtošana izmaksā daudz vairāk, kā šajā projektu konkursā pieejamais finansējums. Redzam šo kā iespēju pirmā soļa speršanai, lai uzsāktu sarunas ar pašvaldību un secīgi risinātu sarunas par tirgus laukuma izveidi.

"Laiks tirgum Grīziņkalnā"
1.kārta
- Teritorijas vietzīme "Laiks tirgum". Trīs teritorijā esoši metāla trolejbusa kontaktīkla balsti restaurēti un nokrāsoti dzeltenā krāsā. Uz katra metāla balsta izveidots pulkstenis, simbolizējot laiku, gaidīšanu. Pirmais pulkstenis rāda atpakaļ ejošu laiku, otrais rāda precīzu laiku un trešais pulkstenis ļoti steidzas. 
- Deviņi soliņi. Teritorijas iedzīvināšanai un tirgus gaidīšanai.
- Jaunas apdobes izveide pie Pērnavas ielas ar diviem dižstādiem.
- Rīgas pašvaldības reklāmas stendu pārvietošana, lai atvērtu teritoriju pret J.Asara ielu.

Pirmās kārtas elementi kopējā saspēlē veidotu instalāciju, kas pievērstu uzmanību un rosinātu domāt par iespēju šo teritoriju sakārtot un dot tai funkciju, kas būtu aktuāla vietējiem Grīziņkalniešiem, taču pietiekoši izteiksmīga, lai to vēlētos apskatīt arī Grīziņkalna apkaimes viesi.

Pirmās kārtas atklāšana plānota kā "pop up" tirdziņš.

"Laiks tirgum Grīziņkalnā"
2.kārta
Ilgtermiņā nepieciešama visas teritorijas cietā seguma nomaiņa, zaļo zonu konfigurāciju izmaiņas, vēl piecu dižstādu stādīšana, apgaismojuma ierīkošana, soliņu novietošana un permanentu tirgus stendu izbūve.

Grīziņkalna apkaimes biedrība ir gatava aktīvi komunicēt ar iesaistītajiem pašvaldības departamentiem un "Rīgas satiksme", kā arī ar blakus zemesgabala īpašniekiem, lai rastu labāko ilgtermiņa risinājumu.