Zasulauka manufaktūras parks

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
86000.00 EUR
Apkaime
Šampēteris
Iesniedzējs
Biedrība “Zasulaukam un Šampēterim”
Balsu skaits
3105
Projekts noslēdzies

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, b/n (kadastra apzīmējums: 01000762091).

Pie Zasulauka stacijas ieslēpusies bijusī Zasulauka manufaktūras teritorija, tai skaitā divi dīķi un plašā zaļā zona tiem apkārt. Projektā paredzēts labiekārtot jau esošo sporta laukumu, papildināt to ar āra trenažieriem, kā arī izvietot soliņus un atpūtas zonu pie dīķiem.

Dīķu teritorija. Pēdējo gadu laikā šī teritorija tikusi sakopta, liekot vietējiem no jauna atklāt dīķa teritorijas iespējas. Arvien biežāk manāmi jaunieši, ģimenes, skrējēji, aktualizējot jautājumu par teritoriju iespējām uzņemt cilvēkus. Jau šobrīd teritorijā ir aktīvā zona ar basketbola grozu, iekopts zāliens un attīrīti dīķi. Dīķa apkārtni norobežo Zasulauka manufaktūra, kas veido visa kvartāla identitāti.

Zasulauka manufaktūras parka vīzija. Projekta uzdevums ir izveidot parku (1) saistošu un (2) pieejamu iedzīvotājiem.

(1) Plānots nodrošināt aktīvas atpūtas iespējas ar āra trenažieriem un sporta laukumu – tiks labiekārtots jau esošais sporta laukums, ieklājot blietētu virsmas segumu, lai nodrošinātu ūdens uzsūkšanos, kā arī laukuma iespējamu izmantošanu citiem sporta veidiem. Tiks uzstādīti 2 basketbola grozi, bet līdzās – āra trenažieri. Basketbola laukuma dimensijas paredzētas 19 x 37 m, atbilstoši esošajam laukumam.

(2) Pie dīķa tiks izvietota atpūtas zona dīķu vērošanai, kā arī 10 soliņi un atkritumu urnas ap dīķi un pie sporta laukuma. Tiks atjaunots vēsturiskais gājēju ceļš pie sporta laukuma, kā arī izveidota jauna blietēta cietā seguma taka no Bārtas ielas līdz pašam dīķim. Taka paredzēta 1.60m platumā, aptuveni 50m garumā. Posmā no dīķiem līdz Bārtas ielai uz zemesgabala Dienvidu pusi paredzēts atjaunot esošo celiņa segumu ar blietētu celiņa segumu, kopējā garumā aptuveni 140m.

Mērķa grupa ir Šampētera, Zasulauka, Pleskodāles, Zolitūdes iedzīvotāji, kuriem dīķa teritorija ir sasniedzama pastaigas, skrējiena vai velo brauciena attālumā. Šī ir iespēja ne tikai iegūt jaunu gala mērķi ikdienas pastaigām un atpūtai, bet arī palīdzēt kvartālam mainīties no industriālas, degradētas teritorijas par pilnvērtīgu pilsētvides daļu, kurā cilvēki vēlas būt un jūtas droši pavadīt laiku ar draugiem un ģimeni. No Fr. Candera ielas puses ir pieejama autostāvvieta un 22. autobusa pietura, tādējādi unikālā dīķu teritorija atpūtai var būt saistoša plašākam lokam.

Parkā ir pieejama plaša zaļā zona – ilgtermiņā tam ir daudzveidīgas attīstības iespējas, gan rīkojot pasākumus, gan pēc vajadzības, papildinot parka piedāvājumu ar skatuvi, rotaļu laukumu vai citiem elementiem parka dzīves izbaudīšanai.

Kontaktinformācija: Biedrība “Zasulaukam un Šampēterim”; tālruņa numurs: 26308246; e-pasts: zasulauks.biedriba@gmail.com; kontaktpersona: Ruta Beināre