Zvirgzdu salas mantojums: Mazā Krasta atdzimšana (DAĻĒJA ĪSTENOŠANA)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
34298.72 EUR
Apkaime
Latgale
Iesniedzējs
Una Bērziņa-Čerenkova
Balsu skaits
1162
Īstenojas

Balsošanai tiek virzīts Projekts nepilnā apjomā:

projektā tiks veidots:
- Ietves asfalta seguma un bortakmens atjaunošana;
- Kokaugu un zemsedzes augu stādīšana;
- Esošo zaļās zonas apstādījumu sakopšana.

projektā netiks īstenots:
- Vingrošanas sienas uzstādīšana (vietās, kur ļauj estakādes atbalsta sienas augstums, izvietot vingrošanas elementus ar vingrojumu paraugu info stendu);
- Lietusūdens savākšanas gūlijas tīrīšana.

 

Projekta ietvaros paredzēts labiekārtot Mazās Krasta ielas sākumu pārveide par labiekārtotu publisko telpu. Sakārtot ietves segumu, vingrošanas sienas izvietošana, apzaļumošana.
Vieta, kas šodien pazīstama kā Mazās Krasta ielas sākums, vēsturiski bijusi Latgales priekšpilsētas atpūtas un labiekārtojuma piemērs. 1930.gados šeit pie nu jau aizbērtā Zvirgzdu salas kanāla atradās peldvieta, apkārtnes iedzīvotāju pastaigu un rekreācijas vieta.
Projekta "Zvirgzdu salas mantojums: Mazā Krasta atdzimšana" mērķa grupa ir 150-300 cilv. no visām Rīgas apkaimēm dienā, kuriem katru dienu kalpo šis ielas posms. Mazās Krasta ielas sākums veido vienīgo piekļuves ceļu gājēju un velotunelim uz Daugavas promenādi, šeit izveidojies organisks apkaimes laukums – publiskā telpa un satikšanās vieta. Bērni un pieaugušie šeit tiekas, pastaigājas, brauc ar skūteriem un divriteņiem, izmanto ceļu skriešanai un staidzina suņus. Rīdzinieki šeit arī novieto automašīnas pirms došanās uz blakusesošajām biroju ēkām. Apkaimes bērni mēģina posmu izmantot braukšanai ar skrejriteņiem un skrituļslidām. Diemžēl, šobrīd ielas posms ir nolaists un degradēts. Projekta mērķis ir veicināt apkaimju attīstību Rīgā, to teritorijas kā pilsētas daļas īpašo identitāti, atpazīstamību, sekmēt to revitalizāciju, rosināt lokālās kopienas veidošanos. Pieteikums izstrādāts, sadarbojoties apkaimes iedzīvotājiem.

Labiekārtotais ielas posms organiski iekļausies rekreācijas infrastruktūrā, būs ērts un iedvesmojošs. Plānotie darbi ietver:
1) Ietves asfalta seguma un bortakmens atjaunošanu;
2) Vingrošanas sienas uzstādīšanu (vietās, kur ļauj estakādes atbalsta sienas augstums, izvietot vingrošanas elementus ar vingrojumu paraugu info stendu);
3) Lietusūdens savākšanas gūlijas tīrīšanu;
4) Kokaugu un zemsedzes augu stādīšanu;
5) Esošo zaļās zonas apstādījumu sakopšanu;

Video formātā prezentācija: https://youtu.be/CKMND8kDfPI

Kontaktinformācija: e-pasts: unaberz@gmail.com, tālruņa Nr. 29704193.