Visu paaudžu sporta komplekss un bezmaksas nodarbības Ķengaragā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
55000.00 EUR
Apkaime
Ķengarags
Iesniedzējs
Biedrība "Cits Ķengarags"
Balsu skaits
1256
Projekts noslēdzies

Projekta realizācijas vieta: Rīga, Linavas iela 1 (kadastra apzīmējums: 01000780300; būve 01000780300001 – faktiski dabā nepastāv; 01000782266).

Biedrība “Cits Ķengarags” (turpmāk - Biedrība) apvieno aktīvos rīdziniekus, kuri šajā apkaimē dzīvo, strādā vai kā citādi ir saistīti ar Ķengaragu. Sadarbojoties sinerģiski ar tuvākām apkaimēm tiek uzlabota dzīve arī citās Rīgas apkaimēs.

Biedrības mērķis (misija) ir uzlabot Ķengaragu, veidot to pozitīvu, sakoptu, drošu, aktīvu un sportisku. Sakopta teritorija, Rīgas apkaimju bērnu, jauniešu, senioru un pieaugušo efektīva laika pavadīšana, iesaiste veselīgā, aktīvā dzīvesveidā ir tas, ko sniedz šī projekta realizācija. Projekta moto “Veselīgā miesā veselīgs gars!”.

Sporta komplekss, vingrošanas elementu izvietojums (zviedru sienas, kaskāde) un laukuma segums (turpmāk – Komplekss) tas ir viss, kas nepieciešams, lai veiktu vingrojumus, kas balstās uz Austruma cīņas un vingrošanas pamatiem. Ar Austruma cīņas un vingrošanas pamatiem iepazīstinās turpat blakus Kompleksam, Aglonas ielā 35-k2, esošās Biedrība "Rīgas U-šu Kungfu sporta skola" (turpmāk – Skola) profesionālie treneri.

Ar Skolu ir panākta vienošanās, ka periodiski organizēs paraugnodarbības un vadīs tās bezmaksas, kā arī organizēti sniegs bezmaksas konsultācijas seminārus, meistarklases Kompleksa apmeklētājiem. Gadījumā, ja ārā būs slikts laiks, Skola organizēti var uzņemt savās telpās.

Sava specifiska sporta atveseļošanās metodika, individuāla treneru pieejamība ir tas, ar ko būtiski atšķiramies no citiem sporta laukumiem, stadioniem tuvākajās apkaimēs. Šo Ķengaraga teritorijas daļu redzam kā sporta un veselības centru.

Bērniem, jauniešiem Komplekss tā ir vieta, kas dod iespēju redzēt veselīgu dzīvesveidu, mazinot slogu uz bezmērķīgu laika pavadīšanu. Iespēja pierādīt sevi sportā. Ķīniešu atveseļošanās vingrošana un bokss, vingrošanas spēļu novirzieni, akrobātika ir tas, kas varētu ieinteresēt jauniešus un bērnus. Šī projekta ietvaros ir iespēja iesaistīties bērniem un jauniešiem, kā arī citas vecuma kategorijas, kuriem nav finansiālas iespējas darboties, vai, kuri nav atraduši sevi dzīvē, tādējādi novirzoties uz pareizā ceļā. Projekta realizācija ir iespēja līdzdarboties, mērķtiecīgi pavadīt brīvo laiku, iesaistīties biedrības darbībā, tai skaitā dalība nometnēs. Iemācīsim būt nosvērtiem, atbildīgiem, ar dzīves gudrību. Mērķtiecīgas darbības rezultātā tiks veicināta Ķengaraga un tā tuvāko apkaimju attīstība.

Senioriem, kas sastāda 35% no visa vecuma grupām, parādīsim un iemācīsim kā pareizi elpot, kustēties, vingrot, balstoties uz metodiku (u-šu, taiczi), kas uzlabos sirds, asinsritrites sistēmu un locītavu, mugurkaula darbību. Arvien pieaugot sirds, asinsvadu, u.c. slimībām ir būtiski preventīvi kā arī sistēmiski nodarboties ar savas veselības uzlabošanu.

Pieaugušajiem pārsvarā ikdiena saistīta ar lielu fizisko vai emocionālo slodzi. Pateicoties lielam daudzumam u-šu sporta veidu paveidu, tādiem kā, ķīniešu atveseļošanās vingrošana un cīņa palīdzēs stiprināt koncentrēšanās spējas, stāju, lokanību. Palīdzēsim panākt atslabināšanos (relaksāciju) ar dabisko un psiholoģisko metožu palīdzību izmantošanu, neizmantojot sintētiskos un ķīmiskos līdzekļus, tādus kā zāles, alkohols, narkotikas, u.c.

Skolai ir saņemta Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta apmācību programmas licence un ir ilggadējā praktiskā pieredze starptautiskā līmenī. Būtiski, ka Skolā ikdienā notiek daudz treniņu, pasākumu, brauc daudz ārvalstu viesu. Projekts veicinās šīs pilsētas daļas identitāti ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskajā mērogā.

Projekta realizācijas vieta ir publiski pieejama pašvaldības teritorija un izvēlēta ar mērķi, lai iedzīvotāji varētu netraucēti vingrot, justies brīvi, kā arī tuvumā būtu pieejami treneri un konsultanti

Šobrīd esošā teritorija, kas paredzēta Kompleksam un blakus esošā privātā teritorija ir pamesta teritorija, kur pastāvīgi pavada laiku sociāli nelabvēlīga auditorija. Bija faktiski draudi bērniem un iedzīvotājiem. Projektā ir paredzēta videonovērošana un teritorijas apgaismojums, kas palīdzēs disciplinēt noteiktu iedzīvotāju grupu. Tādējādi, sakārtojot šo teritoriju – mainīsies atmosfēra un veicinās drošību tuvākajā apkārtnē.

Blakus esošam bērnu jauniešu centram Daugmale, Rīgas Sociālajam dienestam, MFD Veselības centram ''Dziedniecība'', Rīgas Speciālā Internātskola, u.c. izglītības iestādēm – ar šī projekta realizāciju - varam piedāvāt, sadarbojoties, apvienot spēkus, kopīgai mērķa sasniegšanaiuzlabot dzīvi Ķengaragā. Projekts saistīts ar apkaimes infrastruktūras uzlabošanu, kam konstatējama paliekoša un sabiedriski nozīmīga vērtība. Tiks iekopta teritorija, kas ir sociāli ekonomisko potenciālu.

Potenciālie Kompleksa apmeklētāji un labuma guvēji no projekta realizācijas ir arī tuvāko Ķengaraga apkaimju - Maskavas forštates, Dārziņu, Šķirotavas, Rumbulas, Pļavnieku, Purvciema iedzīvotāji.

Laipni aicināti visi, arī citu apkaimju iedzīvotāji!

Kontaktinformācija: Biedrība “Cits Ķengarags”, tālruņa Nr. 27771060; e-pasts: citskengarags@gmail.com