Modernā velostāvvieta Elizabetes un Antonijas ielu krustojumā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
13000.00 EUR
Apkaime
Centrs
Iesniedzējs
Ņikita Manija
Balsu skaits
33
Rīdzinieki neatbalstīja

Modernā velostāvvieta paredz uzstādīt norobežotajā laukumā 16 mūsdienīgus veloturētājus, pie kuriem varēs piestiprināt vismaz 32 velosipēdus, uzstādīt velosipēdu remonta staciju, kas nodrošinās iespēju veikt visus pamata remontdarbus, un atpūtas solu.

Elizabetes un Antonijas ielas krustojums ir labi pazīstams gan rīdziniekiem, gan galvaspilsētas viesiem. Tur ir novērota diezgan intensīva cilvēku plūsma visā dienas garumā, jo tā apkārtnē atrodas labi pazīstami restorāni  un veikali. Pašlaik daļa no Elizabetes ielas braucamā ceļa ir norobežota ar stabiem, kas bija uzstādīti pirms vairākiem gadiem, un cilvēki galvenokārt šajā zonā atstāj nomas elektroskūterus. Šajā krustojumā bieži tiek novēroti piestiprināti velosipēdi pie stabiem, nožogojumiem vai margām, jo citas drošas iespējas novietot savu velosipēdu riteņbraucējiem nav.

Modernās stāvvietas Elizabetes ielā ideja paredz uzstādīt norobežotajā laukumā:
- 16 modernus veloturētājus, pie kuriem varēs piestiprināts vismaz 32 velosipēdus. To forma ļaus riteņbraucējiem piestiprināt velosipēda rāmi, nevis tikai riteni, tādā veidā samazinot zagšanas iespējamību.
- 1 velosipēdu remonta staciju, kas sniegs iespēju velosipēdam veikt visus pamata remontdarbus, tādus kā riepu kameras nomaiņa, bremžu regulēšana, ātruma pārslēdzēja regulēšanu, u.c. Velosipēdu būs iespējams pakarināt uz statīviem, lai būtu ērtāka piekļuve visām nepieciešamajām detaļām. Īpašā stacijas uzbūve pasargās instrumentus no mitruma piekļuves. Instrumenti būs apklāti ar hidrofobisku pārklājumu, kas tos aizsargā pret rūsas veidošanos.
- 1 solu, kas dos iespēju atpūsties ne tikai riteņbraucējiem, bet arī garāmgājējiem.
Visi stāvvietas priekšmeti tiks izgatavoti no kvalitatīviem mūsdienīgiem materiāliem, kas nodrošinās to ilggadīgu ekspluatāciju, tiem būs lakonisks dizains gan krāsu, gan formu ziņā, kas ļaus labi integrēties apkārtējā vidē.

Projekta mērķa grupa ir apkārtējo māju iedzīvotāji, darbinieki, kas strādā blakus esošajās kafejnīcās, veikalos vai birojos un atbrauc līdz darba vietai ar privāto velosipēdu, tūristi, kas brauc ar nomas velosipēdiem. Prognozēts, ka jaunā velostāvvieta tiks izmantota visas nedēļas garumā - darba dienās to pārsvarā izmantos apkārt strādājošie cilvēki, bet brīvdienās vietējie un ārzemju tūristi, kuru gala pietura ir viens no esošajiem restorāniem.

Šī projekta  mērķis ir radīt publiski pieejamu uzlabojumu Rīgas Klusajā centrā, kur ir īpaši aktuāls jautājums par racionālu brīva zemes laukuma izmantošanu, un tādā veidā atbalstīt  īstenoto ilgtspējīgas mobilitātes attīstību galvaspilsētā - samazināt privātās automašīnas izmantošanas nepieciešamību un palielināt ilgtspējīgo transporta veidu izmantošanu, tādu kā riteņbraukšana. Projekta idejas realizācijas  papildus vērtība ir veselīgs dzīvesveids, kas sniegs rīdziniekiem paaugstinātu mobilitāti un kvalitatīvu infrastruktūru tīrā vidē, kas ilgtermiņā rezultēsies ieguvumos apkaimei.