Gājēju celiņa ierīkošana, atjaunošana Zvejnieku ielā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
50000.00 EUR
Apkaime
Ķīpsala
Iesniedzējs
Biedrība "Zvejnieku iela 11"
Balsu skaits
131
Rīdzinieki neatbalstīja

Projektā paredzēts izveidot gājēju celiņu gar namu Zvejnieku ielā 11 un atjaunot gājēju celiņa segumu posmā gar Zvejnieku ielas namiem 9, 7 un zemesgabalu Zvejnieku ielā 5, Rīgā. Pašlak  gar  īpašumu Zvejnieku  ielā 11 nav ietves, savukārt pārējās minētās adresēs ir sliktas kvalitātes asfalta segums, pa kuru ejot jāuzmanās, lai nesavainotos.

Zvejnieku iela ir centrālā iela Ķīpsalā, kas sākas pie Vanšu tilta, ved gar Ķīpsalas halli dziļāk Ķīpsalā, bet pie Zvejnieku ielas nama Nr. 11 gājējiem ir jāpārvietoas pa ielas braucamo daļu. Pretim Zvejnieku ielai 11 tiek būvētas vairākas ēkas, bet ielas platums neļauj gājēju celiņu izvietot otrā ielas pusē, tā nav arī tur. Līdz ar to arī šo māju iedzīvotājiem nākas pārvietoties pa ielu. Tas pats, protams, attiecas arī uz tūristiem un viesiem, kuru Ķīpsalā ir gana daudz. Te jāmin, ka pa Zvejnieku ielu pārvietojas transports, tai skaitā smaigais transports uz tuvējo industriālo zonu. Ir diezgam liela kustības intensitāte, kas rada draudus iedzīvotāju drošībai, īpaši jāuzsver tas, ka pa šo teritoriju cilvēkiem nav iespēju normāli aiziet līdz Ģipša ielas autobusa pieturai.

Ķīpsala ir gan rīdzinieku, gan viesu svarīgs tūrisma  punkts. Projekts uzlabotu kopējo iedzīvotāju un tūristu drošību un ērtības pilsētā. Tas sakārtotu vidi arī vizuāli.