Brasa - draudzīga vieta lieliem un maziem bērniem (AR IZMAIŅĀM)

Projekta kopējās izmaksas
49453.81 EUR
Apkaime
Brasa
Iesniedzējs
Biedrība Brasa
Balsu skaits
1165
Īstenojas

Balsošanai tiek virzīts Projekts ar šādām izmaiņām:

projektēšanas laikā, saskaņojot ar projekta iesniedzēju, tiks precizēta projekta īstenošanas vieta

 

Projekts paredzēts attīstīt aktivitāšu trases laukumu bērniem vecuma grupā no 7 -14 gadiem. Aktivitāšu trases laukums piekļautos jau esošajam bērnu rotaļu un vingrošanas laukumiem, kas veidotu vienotu atpūtas vietu.

Aktivitāšu trase bērniem vecuma grupā no 7 -14 gadiem, lai nodrošinātu aktīvās atpūtas iespējas attiecīgajam vecumam, jo Brasas rotaļu laukumiņā esošās aktivitātes vairāk ir domātas mazākiem bērniem vai pieaugušajiem. Tas nodrošinātu gan mazo bērnu drošību, gan arī interesantāku atpūtu lielākiem bērniem.
Brasas apkaimē dzīvo ap 13 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem liela daļa ir ģimenes ar bērniem dažādos vecumos. 2019.gadā tika atklāts Brasas rotaļu laukums, kas paredz samērā plašas atpūtas iespējas bērniem līdz 7 gadu vecumam, kā arī vingrošanas laukumu bērniem un pieaugušajiem. Kopš laukuma atklāšanas tas ir kļuvis ļoti populārs vietējo iedzīvotāju vidū - pieaugušie aktīvi vingro un bērni izmanto bērnu laukumiņa radītās rotaļu iespējas.
Taču laukumiņā pietrūkst aktivitātes bērniem vecuma grupā no 7-14, jo bieži var novērot, ka šī vecuma bērni izmanto esošo inventāru tam neparedzētā veidā, kā arī skrienot apdraud mazākos bērnus. Līdz ar ko ar šo projektu vēlamies piedāvāt aktivitātes bērniem attiecīgajā vecuma grupā – atsevišķu aktivitāšu trases laukumu, kas būtu atbilstoši viņu interesēm, rotaļāšanās vēlmēm un aktivitātēm. Tādejādi bērni būtu vairāk motivēti doties ārā un pavadīt laiku svaigā gaisā, kā arī nodibināt savstarpējo draudzību.
Aktivitāšu trases laukums piekļautos jau esošajam bērnu rotaļu un vingrošanas laukumiem, kas veidotu vienotu atpūtas vietu. Tādejādi arī tiktu attīstīta esošā teritorija, to izveidojot par ģimeņu atpūtas un aktīva dzīvesveida centru Brasas apkaimē, ko no 2021.gada papildinās multifunkcionāļais sporta laukums. Šī teritorija ir pateicīga arī turpmākai attīstībai, to papildinot ar citām aktīvās atpūtas iespējām.
Aktivitāšu trase būtu no dabīgiem materiāliem veidota trase U-formā ar dažādiem aktīviem elementiem – trošu ceļš, šūpuļaleja, ritošais baļķis, līdzsvara baļķis utml. Vidus daļā zemē ieraksts batuts. Kopējā laukuma platība aptuveni 126 m2, laukuma pamatā krāsains gumijas segums. Pa laukuma perimetru uzstādīts tāds pats zems metāla žogs kā esošajam rotaļu laukumiņam.

Kontaktinformācija: Biedrība Brasa, e-pasts: biedriba.brasa@gmail.com, tālruņa Nr. 22000139.