Bērnu rotaļu laukums Ziepniekkalna kāpās

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Projekta faktiskās izmaksas
77262.66EUR
Apkaime
Ziepniekkalns
Iesniedzējs
Ziepniekkalna apkaimes biedrība
Balsu skaits
2473
Projekts noslēdzies

Projekta mērķis ir ierīkot bērnu rotaļu laukumu Ziepniekkalna kāpas teritorijā Staburaga ielā 14. Tuvākajā 1km rādiusā nav pieejami droši un mūsdienīgi laukumi bērnu spēlēm. Projektēšanas laikā tika atklāts un apsekots aizsargājams augs - Pļavas silpurene - Pulsatilla pratensis (L.) Mill. Augs ir ārstniecisks un indīgs, tam ir spēcīga sakņu sistēma, kas iet dziļi zemē. Pļavas silpurenei laba dzīvotspēja: ja augu neaiztiek, tas ļoti labi aug un izplatās teritorijā. Projektēts laukums paredzēts saulainā vietā, kur Pļavas silpurenei nav dzīvošanas areāla. No bērnu rotaļu laukuma līdz auga dzīvošanas areālam ir 4m. Netālu no laukuma blakus Pļavas silpurenei paredzēta izglītojoša plāksne ar galveno informāciju par augu. Tā kā teritorija ir saglabājusi savu dabisko reljefu un raksturu, labiekārtojums paredzēts pēc iespējas tuvāks dabai. Rotaļu iekārtas paredzētas no gaišā robīnijas koka ar nerūsējošā tērauda stiprinājumiem. (Detaļas visiem labiekārtojuma elementiem skatīties labiekārtojuma specifikācijas lapā.) Bērnu rotaļu laukums sastāvēs no elementiem dažādām vecuma grupām, kuri dod iespēju kāpt, rāpties, balansēt, šūpoties un šļūkt. Laukuma izveide sniegs vietu, kur var aktīvi pavadīt brīvo laiku un stiprināt savas motoriskās prasmes. Projekts paredz ierīkot šķēršļu trasi ar balansa elementiem, līdzsvara šūpoles, trīsvietīgas šūpoles ar ligzdu un divus multifunkcionālos rotaļu kompleksus: mazākiem un lielākiem bērniem. Zem bērnu rotaļu laukuma paredzēts smilšu segums 30cm dziļumā. Papildus bērnu rotaļu laukuma elementiem tiks uzstādīti soliņi un miskastes.
Tuvākajai apkaimei raksturīga zema smilšu kāpa, kas lielākoties apbūvēta jau kopš 20. gs. sākuma. Projekta teritorija ir viena no retajām neskartajām kāpas ainavām, kas būtu saglabājama un visi labiekārtojumi veicami saskaņā ar dabu. Teritorijā sastopama salīdzinoši blīva koku audze – pamatā bērzi, bet ir arī priedes, egles, alkšņi. Teritorijā aug Latvijas Sarkanajā grāmatā un Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā iekļauts augs  – Pļavas silpurene, kas apliecina dabiskās vides augstvērtīgumu. Tās dzīvošanas areāls apsekots 26.05.2022. un konstatētas plašas teritorijas ar šo augu, pamatā kāpas augstākajā vietā un uz pakalna slīpumiem. Teritorijas reljefs ir paugurains. Tā kā teritorija ir iecienīta atpūtas un pastaigu vieta vietējiem iedzīvotājiem, vietām novērojama kāpas erozija. Kāpas paugurus pamatā satur koku saknes, tomēr erozijas rezultātā uz kāpas slīpuma tās ir atsegtas.

Kontaktinformācija: biedrība "Ziepniekkalna apkaimes biedrība", e-pasts: biedriba.ziepniekkalns@gmail.com, tālruņa Nr. +371 29328228.