Ziepniekkalna kāpās tapis bērnu rotaļu laukums

bilde

 

Ziepniekkalna kāpās, Staburaga ielā 14, pabeigti būvniecības darbi bērnu rotaļu laukuma izveidē. Ierīkoti rotaļu elementi dažādām vecuma grupām, aktīva laika pavadīšanai un bērnu motorisko prasmju stiprināšanai. Tā mērķis bija radīt drošu un mūsdienīgu aktīvās atpūtas laukumu bērniem, kas būtu pēc iespējas pietuvinātāks dabai. 

Turpmāk bērni varēs šūpoties līdzsvara šūpolēs, kā arī trīsvietīgās šūpolēs ar ligzdu. Būs iespējams pārbaudīt balansa spējas šķēršļu trasē un rotaļāties divos multifunkcionālos rotaļu kompleksos, kas apvieno kāpšanas un rāpšanās elementus.

Rotaļu laukuma konstrukcijas veidotas no gaišā robīnijas koka ar nerūsējošā tērauda stiprinājumiem. Segumu klāj 30cm biezs smilšu slānis. Blakus uzstādīti arī soliņi un atkritumu urnas.

Teritorijai raksturīga zema smilšu kāpa, kā arī salīdzinoši blīva koku audze – pamatā bērzi, arī priedes, egles, alkšņi. Tur aug Latvijas Sarkanajā grāmatā un Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā iekļauts augs  – pļavas silpurene, kas apliecina dabiskās vides augstvērtīgumu šajā teritorijā. Ņemot vērā, ka augs ir aizsargājams, rotaļu laukuma izbūve tika plānota vietā, kur tam nav dzīvotspējas. Atbilstoši, netālu no laukuma paredzēts izvietot izglītojošu informācijas stendu ar galveno informāciju par teritorijā sastopamajiem augiem.

Projektu iesniedza Ziepniekkalna apkaimes biedrība. Tā kopējās izmaksas ir 77 262.66 eiro.