Urbānā ārtelpa - Fabrikas skvērs

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Torņakalns
Iesniedzējs
Kitija Paula Ķirķe
Balsu skaits
408
Rīdzinieki neatbalstīja

Fabrikas skvērs zemesgabalā, kas piekļaujas bijušās fabrikas "Lenta" teritorijai, veidots kā reakcija uz publiskas ārtelpas trūkumu Torņakalna apkaimē. Skvēra izveide ne tikai apmierinātu iedzīvotāju vēlmi pēc pieejamas publiskās telpas, bet arī papildinātu Torņakalna identitāti un veicinātu iedzīvotāju iesaisti apkaimes dzīvē.

Tā kā skvēra teritorija ir liela, labiekārtojums tiktu veikts vairākās kārtās. Pirmajā kārtā tiktu labiekārtota zemesgabala augšējā daļa, kas sevī iekļautu bruģa ieklāšanu un gaismas virteņu iekāršanu. Tomēr vissvarīgākais labiekārtojuma elements būtu metāla konstrukcijas vides objekts, kas plānā veidotu uzrakstu "lenta". Vides objekts "Lenta" apvienotu sēdvietas, zviļņa, piknika galdiņu ar šaha laukuma gravējumu un grāmatu apmaiņas punkta funkcijas un vienlaikus kalpotu arī kā vietzīme un identitāti veidojošs elements. Pirmās kārtas ietvaros tiktu uzstādīti arī ieejas vārti, kas būtu otrs akcenta un identitātes elements. 

Nākamajās kārtās plānots sakārtot arī atlikušo zemesgabalu, izveidojot savienojumu arī ar fabrikas "Lenta" teritoriju, kas nākotnē tiks revitalizēta par multifunkcionālu dzīvojamo kvartālu. Zemesgabala tālākajā daļā tiktu izveidots izglītojošs bērnu laukums, kopienas dārzi, kā arī amfiteātra veida skatuve ar skatītāju vietām.