Purvciema atpūtas stūrītis (AR IZMAIŅĀM)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
67600.00 EUR
Apkaime
Purvciems
Iesniedzējs
Purvciema attīstības biedrība
Balsu skaits
2456
Īstenojas

 

Balsošanai tiek virzīts projekts ar šādām izmaiņām:

-    projekts netiks īstenots zemesgabalā ar kadastra apzīmējumu 0100 070 2342;
-   projekts tiks īstenots zemesgabalā ar kadastra apzīmējumu 0100 070 0069.
Zemesgabalā tiks ierīkotas piknika vietas, spēļu laukums (ar zonu norobežošanu -t.sk. gan žoga uzstādīšana, gan apstādījumu izveidošana) un izveidots suņu laukums aptuveni 200 m2 platībā.

Paredzēts, ka bērnu rotaļu un iedzīvotāju atpūtas laukumos Purvciema apkaimē būs šūpoles, ūdens rotaļu stacija, slidkalniņš, apzaļumojumu, suņu pastaigas laukums un piknika vieta. Laukumi būs pieejami gan Purvciema, gan Teikas apkaimju iedzīvotājiem.
Ieriķu ielā 58A, Rīgā, tiks izveidota atpūtas zona tuvējo māju iedzīvotājiem, pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kā arī suņu īpašniekiem un viņu mājdzīvniekiem. Atpūtas vieta ir sadalīta 3 atbilstošās zonās. Piknika vietā ir paredzēti 3 lieli galdi ar soliem. Tie atrodas tuvu augstiem bērziem, lai dažādos diennakts laikos būtu gan saule, gan ēna. Rotaļu laukumā būs 5 šūpoles, 2 šūpoles ar aizsargbarjeru bērniem līdz 3-4 gadu vecumam. Būs arī slidkalniņš, spice, ūdens rotaļu stacija. Teritorija ir iežogota, ieeja no 2 pusēm. No ceļa puses teritoriju blīvi klāj mūžzaļi krūmi. No visām pusēm tiek stādīti lapu koki un krūmi, kas karstajā sezonā dod ēnu un aukstajā sezonā paver bērnu laukumu saulei. Zem kokiem ir paredzēti 4 soliņi. Suņu pastaigu laukums tiks iežogots ar augstu žogu, no Ieriķu ielas puses norobežots ar blīviem mūžzaļiem krūmiem. Ieeja ir pretējā pusē no rotaļu laukuma. Pastaigu laukumā paredzēts tikai viens soliņš, zāles segums nemainās. Blakus ieejai būs atkritumu urna. Minētie laukumi tiks veidoti no dabīgiem materiāliem. Projekta sabiedriskā nepieciešamība -  pēc Rīgas tematiskā plānojuma datiem Purvciema apkaimē katastrofāli trūkst bērnu rotaļlaukumi, uz gandrīz 54 000 iedzīvotāju ir tikai 4 publiskie bērnu rotaļlaukumi.
Viena no pašvadlības funkcijām ir nodrošināt teritorijas sportam un aktīvajai atpūtai atbilstoši likumā "Par pašvaldībām". Netālu no laukumiem atrodas 64. pamatskola, skolas stadionā ir labiekārtots rotaļu laukums, taču tas nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem un ir slēgts rīta un pēcpusdienas stundās 9 mēnešus gadā. Apkaimē īpaši pietrūkst bērnu rotāļu laukumu bērniem vecuma grupā līdz 7 gadiem. Uzbūvējot bērnu laukumu, būtu nepieciešams izveidot slēgto suņu pastaigu laukumu, ņemot verā to, ka aprkārtējo nāmu iedzīvotāji minētājās teritorijās tradicionāli izved pastaigās suņus. Laukumu varētu izmantot arī suņu audzētāji, sporta klubi un pasākumu organizatori.
Rīgā šobrīd  (2022. gadā) ir 46,6 tūkstoši reģistrētu suņu. Šis skaits tikai turpina pieaugt.

Kontaktinformācija: biedrība "Purvciema attīstības biedrība", e-pasts:pab@outlook.lv, tālruņa Nr. +37126151888.