Bolderājas pumptrase (ar izmaiņām)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Bolderāja
Iesniedzējs
Rūdolfs Ciemiņš
Balsu skaits
2379
Īstenojas

Balsošanai tiek virzīts projekts ar šādām izmaiņām – projekta ietvaros tiks izbūvēta pumptrase,  izbūvēts celiņš  funkcionālai piekļuves nodrošināšanai un izbūvēts apgaismojums.

Projekta ideja ir izveidot pumptrasi bērniem un jauniešiem vecumā no 5 līdz 70 gadiem. 

Trase paredzēta trīsstūra formā ar asfalta segumu, papildus skeitparka elementiem (sliedi un kasti), kopējais garums ap 80 m. Pumptrases izveidošana blakus skolai veicinātu bērnu iesaisti sportiskās aktivitātēs. 

Darbojoties trasē, tiek attīstīts ļoti vērtīgs īpašību kopums - spēks, drosme, līdzjūtība, atsaucība. Tā dod iespēju noķert adrenalīnu legālā veidā un apliecināt sevi vienaudžu priekšā. Bērni var kuģot pa upi uz ledus gabala vai tā vietā izvēlēties braukt pa trasi.

Līdzīgas trases ir pieejamas citās apkaimēs un pilsētās, un tiek lietotas no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Savukārt, Bolderājai tuvākā trase atrodas Imantā – par tālu, lai to apmeklētu ikdienā, un braucamrīku transportēšana autobusā ir apgrūtinoša arī citiem pasažieriem.

Izvēlēta tieši pumptrase, jo tā vienlaikus spēj nodarbināt lielāku bērnu skaitu nekā skeitparks, jo braukšana notiek vienā virzienā. Trasi iecerēts izvietot uz zemes gabala, kas atrodas blakus vidusskolai, 100 metru attālumā atrodas arī jauns Lielupes ielas rotaļu laukums - trase būs bērniem ērti pieejamā vietā.