Projekts aktivizēs Nameja krastmalu, dos impulsu teritorijas sakopšanai un savienos Dzegužkalnu ar Ķīpsalu, Iļģuciemu ar Rīgas centru. Zunds un Nameja krastmala dzīvos.
Zundā starp Ūdens ielu un Mazo Ūdens ielu tiks izbūvēta droša un vizuāli pievilcīga laipa. Laipu veidos betona pontoni ar koka klāju, margām un soliņiem. Tā iekļausies Zunda ainaviskajā vidē, būs dizaina objekts un pastaigu galamērķis. Iedzīvotāji varēs baudīt dabasskatus, makšķerēt, piestāt ar laivu vai SUP dēli, vai vienkārši pasēdēt un karstā vasarā ūdenī atvēsināt kājas. Laipa būs pirmais objekts un sākums Zunda kanāla malas labiekārtošanai. Tai sekos citi projekti..
Projekts nepieciešams, jo Zunda kanāla malā ir jārada vide, kas piesaista mākslas un atpūtas objektus un iedzīvotājus. Projekts radīs vidi, kas nākotnē piesaistīs arī uzņēmējus aktīvās atpūtas pakalpojumu sniegšanai, pop-up mākslas un kultūras notikumu organizēšanai.
Zundam ir sena vēsture - kanāla nosaukums ir cēlies no Zunda ciema, kas bija viena no pirmajām apdzīvotajām vietām Pārdaugavā. Zunda ciema iedzīvotāji nodarbojās ar dārzkopību un zvejniecību. 18.gs. beigās teritorijā tika uzbūvēta pirmā rūpnīca - krūku fabrika, pēc kuras sekoja citi rūpniecības uzņēmumi. Šobrīd Zunda teritoriju aizņem gan dzīvojamā, gan industriāla apbūve. Dažu minūšu gājiena attālumā atrodas RISEBA un RTU. Pārdaugavas iedzīvotāji izmanto iespēju pavadīt laiku ūdens tuvumā, pastaigājoties ar bērniem, suņiem, skrienot, atpūšoties mierpilnā vietā nost no intensīvās satiksmes Daugavgrīvas ielā. Teritorijā esošo zemesceļu izmanto gājēji, velosipēdisti, lai nokļūtu no Centra, Ķīpsalas uz Iļģuciemu un Dzirciemu, un tālāk Imantu vai Bolderāju. Nameja krastmala ir Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, kas paredz, ka šī vieta ir veidojama kā apstādījumu teritorija.
Projekts dos impulsu Zunda ciema teritorijas ar seno vēsturi attīstībai par īpašu dabas un mākslas vietu. Sakopta Nameja krastmala būs arī droša satiksmes alternatīva pārslogotajai Daugavgrīvas ielai gājējiem un velobraucējiem uz Dzirciemu, Iļģuciemu, Imantu un Bolderāju. Šis Nameja krastmalas posms ir tūrisma ceļvežos iezīmētais Jūrtakas 23.posms, tāpēc projekts uzlabos pieredzi visiem Rīdzeniekiem un pilsētas viesiem. Teritorijā starp Durbes un Ūdens ielām pieaug iedzīvotāju un apmeklētāju skaits - attīstās dzīvojamo namu projekti, ir iecerēts izbūvēt jaunu velo šķērsojumu no Durbes ielas uz Ķīpsalu. Tas ir sagatavots sadarbībā ar RTU Arhitektūras fakultātes studentiem un pilnībā atbilst Rīgas attīstības redzējumam un Eiropas zaļajam kursam.
Kontaktinformācija: biedrība "Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrība", e-pasts: dzirciems.ilguciems@gmail.com, tālruņa Nr. 29252036, 29158241.