Zasulauka manufaktūras parks bērniem

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Zasulauks
Iesniedzējs
Biedrība “Zasulaukam un Šampēterim”
Balsu skaits
840
Rīdzinieki neatbalstīja

Zasulauka manufaktūras parkam jākļūst draudzīgam bērniem. Projektā plānots izvietot rotaļu laukumu, lai parks ir vieta visas ģimenes atpūtai.
2022. gadā tika uzsākta Zasulauka manufaktūras parka būvniecība, kur pie manufaktūras esošais parks ar diviem dīķiem tiek papildināts ar aktīvās atpūtas iespējām. Lai arī parkā ir plaša zaļā zona, trūkst elementu bērniem. Uzklausot iedzīvotāju vēlmes, biedrība “Zasulaukam un Šampēterim” konkursam piesaka ideju par rotaļu laukuma izveidi parka teritorijā, kas paredzēts 3 - 14 gadus veciem bērniem, nodrošinot, ka parks kļūst par visas ģimenes atpūtas vietu.

Projekts ietver divu rotaļu elementu izveidi – šķēršļu taku un rotaļu aprīkojumu kuģa formā, kas izgatavoti no gaiša, izturīga apaļkoka, pieskaņojoties parka videi. Zem tiem tiks izvietota gumijas mulča, kas ir ekoloģisks, bērniem drošs un estētisks risinājums. Lai zālājs neciestu no regulāras kustības, rotaļu laukumu ar centrālo parka taku savienos jauna taka, kurā tiks izvietoti arī soliņi un atkritumu tvertnes. Lai jaunie elementi harmoniski iederētos parkā, tie rūpīgi plānoti, lai traucētu jau esošajiem kokiem un krūmiem, kā arī pēc iespējas mazāk ietekmētu esošo zālienu, izvietojot taku un gumijas mulčas segumu tikai zonās, kur atradīsies jaunie rotaļu elementi. Papildus ieplānots izvietot arī velo novietni.
Mēs vēlamies attīstīt parka teritoriju, jo arvien vairāk ģimeņu pārceļas dzīvot tuvējā apkaimē un novērtē priekšrocības, ko sniedz zaļo zonu tuvums, jauki kaimiņi un sabiedriskā transporta pieejamība. Tuvāko gadu laikā arī līdzās esošā dzelzceļa stacija “Zasulauks” iegūs nozīmīgāku vietu kartē, kļūstot par Rail Baltica reģionālo dzelzceļa staciju, kas liecina par infrastruktūras un vides pieejamības labiekārtojumiem, piesakot sevi kā iedzīvotāju un sabiedriskā transporta mobilitātes mezglu. Parks ir ērts galamērķis plašam iedzīvotāju lokam pastaigas attālumā no Āgenskalna, Zasulauka, Šampētera, Pleskodāles, Zolitūdes, taču savienots arī ar dzelzceļa tīklu un sabiedriskā transporta maršrutiem, lai to sasniegtu arī citu apkaimju iedzīvotāji.

Zasulauka manufaktūras parka papildinājums ar rotaļu laukuma elementiem turpinātu jau iesākto darbu pie parka attīstības un veicinātu arī tuvākās apkārtnes mūsdienīgu atdzimšanu, veidojot to draudzīgu ikvienam iedzīvotājam. Tuvumā esošā manufaktūra un dzelzceļš piešķir īpašu identitāti vietai, kas ļauj parkam attīstīties ne tikai kā rekreācijas zonai, bet nozīmīgam punktam apkaimes un pat Rīgas kartē.

Kontaktinformācija: Biedrība “Zasulaukam un Šampēterim” , e-pasts: zasulauks.biedriba@gmail.com.