Suņu pastaigu laukumi Āgenskalnā

Projekta aprēķinātās provizoriskās izmaksas
79000.00 EUR
Apkaime
Āgenskalns
Iesniedzējs
Āgenskalna apkaimes biedrība
Balsu skaits
548
Iedzīvotāji neatbalstīja

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, Hermaņa iela posmā starp Bāriņu ielu un Ojāra Vācieša ielu (kadastra apzīmējums: 01000490099).

Āgenskalnā un tā apkaimē daudziem iedzīvotājiem ir suņi. Taču Daugavas kreisajā krastā joprojām nav neviena suņu pastaigu laukuma, kurā dzīvnieki varētu uzturēties bez pavadas un socializēties. Nereti suņi tiek palaisti brīvsolī pa Uzvaras parku, radot nepatīkamas stresa situācijas apkārtējiem un bojājot apstādījumus. Gan sociālo tīklu grupu sarunās, gan iedzīvotāju vēstulēs Rīgas domei un Āgenskalna apkaimes biedrībai, kā arī 2018. gada aprīļa apkaimes iedzīvotāju forumā ir izskanējis ierosinājums izveidot šādu laukumu.

Mūsu priekšlikums paredz izveidot divus blokā izvietotus suņu pastaigu laukumus – vienu lielajiem suņiem un otru mazajiem suņiem, kā arī kucēniem, tādējādi novēršot varbūtējo suņu apdraudējumu.

Hermaņa iela lepojas ar skaistu apbūvi uz nogāzes, kas vērsta pret Uzvaras parku, tādēļ mērķis ir suņu pastaigu laukumus veidot vieglus un it kā nemanāmus, lai tie neaizsegtu skatu un neizjauktu parka struktūru. Uzvaras parks ir ekskluzīva Rīgas vieta un savā projektā to esam respektējuši, izvēloties kvalitatīvus celtniecības materiālus un vides priekšmetus.

1. Šobrīd gājēju celiņš no Hermaņa ielas uz Uzvaras parku ir nolietots un sadrupis. To paredzēts nojaukt un izveidot jaunu bruģētu 3 m platu gājēju celiņu, to par dažiem metriem pavirzot uz O. Vācieša ielas pusi.

2. Lai apgaismotu suņu pastaigu laukumus, pie esošā ielu apgaismes staba tiek uzstādīts papildu prožektors.

3. “Rīgas mežu” kompostēšanas laukumu no projektēto suņu pastaigu laukumu teritorijas atdala nekvalitatīva un vietām salauzta sēta. To iecerēts nojaukt.

4. Suņu pastaigu laukumi ir norobežoti ar metāla paneļu (3D, 4mm) sētu tumši pelēkā krāsā. Kopējais sētas augstums ir ~1.85 m. Tā kā nav pieļaujamas spraugas starp sētas apakšdaļu un zālienu, paredzēta betona pasēta. Tā nodrošina vieglāku teritorijas sakopšanu gar sētas malu. Sētā ir divi vienviru vārti, kas veras uz iekšpusi.

5. Pa suņu pastaigu laukumu perimetru ir 0.9 m plata bruģēta taciņa un bruģēti laukumiņi (soliem, krāniem, atkritumu tvertnēm).

6. Katrā laukumā ir novietoti divi atpūtas soli (Art vai to analogs) suņu pavadoņiem.

7. Katrā laukumā ir metāla atkritumu tvertne suņu ekskrementiem (Finn Bin City Doggy vai to analogs).

8. Katrā laukumā ir mākslinieces Aigas Beinarovičas darinātie āra ūdens krāni, kuri nodrošina gan ūdens uzpildes funkciju, gan iespēju suņiem padzerties (krānu apakšējās daļās novietotas lēzenas bļodiņas suņiem ērti sasniedzamā augstumā).

9. Katrā laukumā novietoti šķēršļi suņu aktivitātēm. Šķērslis–kalns ir abos laukumos. Šķērslis–laipa ir divu izmēru – gan lielajiem, gan mazajiem suņiem. Šķēršļi darināti no biezām koka brusām, beicēti. Virsējām plaknēm jābūt neslīdošām. Izmantoti metāla savienojuma elementi.

10. Gar divām laukumu malām ierīkots zems, ne vairāk kā 1m augsts, dzīvžogs.

Kontaktinformācija: Āgenskalna apkaimes biedrība; tālruņa numurs: 20227039; e-pasts: agenskalnam@gmail.com; kontaktpersona: Roberts Kārkliņš.