Suņu laukums Patversmes ielā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
25850.00 EUR
Apkaime
Sarkandaugava
Iesniedzējs
Marina Brasliņa
Balsu skaits
175
Rīdzinieki neatbalstīja

Mūsdienu dzīvē mājdzīvnieki paliek par neatņemamu sabiedrības ikdienu. Katru gadu Rīgā suņu skaits aizvien pieaug. Uz šī projekta iesniegšanas brīdi Rīgā ir reģistrēti 46573 suņi, kas ir par 5 tūkstošiem vairāk, salīdzinājumā ar pagājušo gadu un šis pieaugums katru gadu paliek aizvien lielāks (http://pub.ldc.gov.lv/pub_istabas_dz/pub_istabas_dz.php). Tas krasi parāda, ka suns ir kļuvis par neatņemamu mūsdienu sabiedrības daļu.
Ņemot vērā minēto pieaugumu, arī sabiedrības pieprasījums pēc pilsētvides uzlabojumiem attiecībā par mājdzīvnieku infrastruktūru, proti, specializētām vietām, kur var staidzināt un trenēt savus mīļuļus. Turklāt šādām vietām ir jābūt arī viegli pieejamiem. Suņu saimnieki izmanto pilsētas infrastruktūru savu suņu pastaigām un treniņiem, bet bieži sastopama situācija, ka attiecīgajā apkaimē, zaļā zona vai nu nav droša dzīvniekam blakus esošo mašīnu dēļ, vai arī ir paredzēta citiem mērķiem – parki, spēļu un sporta laukumi un tml. Nākotnē mūsu pilsētā noteikti būs vieta katram tās iemītniekam, katrā pilsētas apkaimē, bet tas ir jānāk pakāpeniski.
Šī projekta mērķis ir izveidot Patversmes ielas apkaimē norobežotu suņu laukumu ar dažiem elementiem suņu trenēšanai. Izvēlētajā vietā netālu ir labiekārtota teritorija – parks ar elementiem basketbola spēlēm. Ir tikai pašsaprotami, ka šī teritorija nav paredzēta suņu treniņiem. Savukārt citu tuvumā esošo pieejamo un labiekārtoto teritoriju, kas būtu piemērota suņu spastaigām un treniņiem, šajā apkārtnē nav.
Projekta mērķauditorija ir suņu saimnieki un īpašnieki, kas vēlas, lai viņu mīluļiem būtu iespēja izskraidīties un iemācīties jaunas iemaņas un to veikt netālu no savas dzīvesvietas.
Ieguvums no suņu laukumiem, kas atrodas tuvumā suņu turētāju dzīvesvietai, ir acīmredzams. Diemžēl, ne katram suņu saimniekam ir iespēja aizvest savu suni uz pielāgoto vietu, lai suni varētu palaist no pavadas, kā arī apmācīt un trenēt to. Savukārt šādas teritorijas esamība tuvu dzīvesvietai veicinās gan  suņu saimnieku interesi, gan arī tos, kuri ir pieredzējuši suņu treniņos. Tādējādi var panākt lielāku apmācītu suņu skaitu, kas savukārt ļoti pozitīvi ietekmē ne tikai drošību, bet sabiedrību kopumā. Otrkārt, izveidojot suņu laukumus, kas atrodas netālu no dzīvesvietas, tiek atslogotas tās teritorijas, kuras nav paredzētas suņu treniņiem, bet kurus suņu saimnieki ir spiesti izmantot šādiem mērķiem, jo citas iespējas tiem nav. Treškārt, šāda suņu laukuma esamība veicinās arī pašu suņu saimnieku tīklošanos un pieredzes apmaiņu, kas veicinās un uzlabos suņu apmācību.
Projektā ir paredzēts iežogot teritoriju, kas šobrīd nekādā veidā netiek izmantota. Žogs ir paredzēts no metāla žoga paneļiem. Žogā ir paredzēt veidot divas ieejas/izejas un vienus divviru vārtus, lai būtu iespēja kopt teritoriju.
Iežogoto teritoriju ir paredzēts aprīkot ar dažādiem suņu trenažieriem, kas veidoti no dabai draudzīgiem materiāliem.
Pie teritorijas ir paredzēt izvietot informatīvo plāksni ar uzvedības noteikumiem suņu laukumā. Teritorijā ir paredzēts uzstādīt arī četrus solus, kā arī pie katras ieejas =  miskastes sadzīves atkritumiem un miskastes bioloģiskiem atkritumiem.

Kontaktinformācija: Marina Brasliņa, e-pasts:marina.may.24@gmail.com, tālruņa Nr. +37129955594.