Sporta parks “Vāverīte”

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
28661.45 EUR
Projekta faktiskās izmaksas
57752.42EUR
Apkaime
Pļavnieki
Iesniedzējs
Jeļena Saveļjeva
Balsu skaits
1131
Projekts noslēdzies

Revitalizēt gan Rīgas mežus, saglabājot tas, gan rīdzinieka līdzsvaru, popularizējot veselīgu dzīves veidu. Mērķa grupa - pusaudži un seniori. Palielināt interesi par aktīvu atpūtu, sportu, lai uzlabot fizisko un garīgo veselību. Āra sporta laukumi un trenažieri jau sen ir popularizēti Eiropā dažādos valstīs. Rīgai ir jāparāda gan zaļu, gan sportisku pusi. Tieši mežā starp kokiem novietot vairākus āra trenažierus. Nevienmērīga meža reljefa dēļ diezgan grūti instalēt trenažiera lielu kompleksu vienuviet. Tāpēc ir risinājums, lai atsevišķi trenažieri stāvētu uz attāluma viens no otra dažādas vietās, lai saglābāt distanci, ļaut cilvēkiem nekautrēties sākt sportot un sajust savu vienotību ar dabu. Tajā pašā laikā, tas ļaus izvairīties no rindām un dos iespēju pastaigāt līdz nākamajā trenažiera un atpūsties muskuļiem pēc darba uz trenažiera. Vingrinājumu instrukcija būs vai uz pašā trenažiera, vai uz informācijas plakātā, lai nodrošinātu vingrinājumu drošību. Sporta aktivitātes brīvā dabā stimulēs iedzīvotājus vairāk rūpēties par savu veselību un vides saglabāšanu. Tie, kas jau nodarbojas ar sportu, iedvesmos citus ievērot tādu pašu veselīgu dzīvesveidu.
Pusaudžiem būs ko darīt ārpus interneta. Jo īpaši jauniešiem vajadzētu popularizēt sportu un veselīgu dzīvesveidu. Tas labvēlīgi ietekmēs turpmāko garīgo un fizisko attīstību, neatstājot vietu nepatikšanām, kas bieži var rasties pusaudža gados.
Senioriem būs iespēja pastaigāties un izmēģināt kaut ko jaunu, jo vingrošana Latvijā šajā vecuma grupā vēl nav īpaši populāra, taču tā ir. Jāorganizē speciālus vieglus trenažierus, kas piemēroti senioriem. Piemēram, sols ar pedāļiem un eliptiskais āra trenažieris.
Tieši Pļavnieki un Purvciems ir visvairāk apdzīvoti un tajā pašā laikā koku un dabas ir vismazāk. Ir ļoti daudz bērnu laukumos, bet pusaudžiem nav ko tur darīt. Sporta parks “Vāverīte” var kļūt par iecienītāko vietu visa vecuma grupām iedzīvotājiem, jo katrs no mums ir kā vāvere, kas griežas ikdienas rūpju ritenī, un dažreiz mēs tik ļoti vēlamies uz brīdi atbrīvoties un vienkārši dzīvot - veselīgi, laimīgi un aktīvi.

Kontaktinformācija: e-pasts: jelena1saveljeva@gmail.com, tālruņa Nr.20157757.