Pirmā vertikālā skeitrampa (verts) Rīgā (ar izmaiņām)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Sarkandaugava
Iesniedzējs
Juliāns Biļčiks
Balsu skaits
1260
Rīdzinieki neatbalstīja

Balsošanai tiek virzīts projekts ar šādām izmaiņām – rampas izbūve var tikt īstenota divās kārtās, to dalot pa vertikāli uz pusēm vai arī paredzot šaurāku rampu jau sākumā.  

Vertrampas (rampa, kurā plākne no horizontālās pāriet vertikalajā) Rīgā pietrūkst!

Projektu ierosinātāji paši nodarbojas ar urbāniem sportiem un precīzi to saprot. Vairākās vietās Rīgā un Latvijā līdz šīm tika ierīkoti apbrīnojami skeitparki un sporta laukumi, taču piedavātais projekts ir unikāls priekš Rīgas (Eiropas pilsētās vertrampas zem tiltiem ir izplatīta parādība), jo sniegs iespēju jauniešiem attīstīt savas sporta prasmes jaunajā disciplīnā. Tas ir nākamais solis uz urbāno sporta veidu attīstību Rīgā. Verts Latvijā šobrīd ir pieejams vienīgi Ventspilī, kur katru gadu satiekas pasaules "halfpipe"  zvaigznes, bet lidzīgs aprīkojums Rīgā ir par maksu, nav pieejams visiem. Objekta ierīkošana veicinās Rīgas pilsētas viesu skaita pieaugumu un samazinās citu skeitpaku noslogojumu.

Vertrampa ir aprīkojums urbāna sporta veidu piekritējiem: skeitbordistiem,  skrituļslidotājiem, BMXeriem, skrējriteņbraucējiem u.c. gan iesācējiem, gan augsta līmeņa sportistiem - visiem, kuri lietderīgi, aizraujoši  un veselīgi grib pavadīt laiku, attīstīties fiziski. Vertrampas radīšana spēs piesaistīt vairāk jauniešus un pieaugušos aktīvam dzīves veidam un urbānajai kultūrai, papildinot interešu grupas, dalīšanos ar pieredzi, iespaidojot viens otru ar saviem talantiem un trikiem. Mērķa grupā ir arī vietējie iedzīvotāji, kuri ir ieinteresēti apkaimes attīstībā zem pārvada.

Vieta projektam tika izvēlēta mērķtiecīgi. Svārīgi, lai sporta laukums būtu pieejams jebkurā gadalaikā un laika apstākļos (ne tikai nokrišņu laikā, bet arī spožā saulē, karstās dienās). Šo iespēju sniegs nojume - pārvada betona ceļa klātne. Pārvada augstums ir tieši piemērots vertrampai, kura sasniedz 3,5m augstumu un augsta līmeņa sportisti spēj "izlidot" vairākus metrus virs rampas brauciena laikā. Tajā pašā laikā telpa zem pārvada tiks izmantota lietderīgi. Rampas pamatnei tiks izmantots koka brusu karkass, kurš tiks pārklāts ar īpašu tam nolūkam izstrādāto rampu ārējo apstākļu izturīgo pārklājumu. Visa konstrukcija balstīsies uz gruntī iebetonētiem dzelzsbetona stabiem.

Projekta ierosinātāji piedāvā uzbūvēt vertu pakāpeniski 2 gadu garumā, lai iekļautos līdzdalības konkursā. Pirmajā gada uzbuvēt 1,75 m augstu rampu, nakamajā palielināt to līdz 3,5m (sk. skicē krāsu apzīmējumus). Ierosinātāji cer, ka plašu telpu zem pārvada paplašinās ik gadu, izveidojot harmonisku un moderno pilsētas sporta un atpūtas vidi, ņemot verā sportistu, iedzīvotāju rekomendācijas, piedaloties pilsētas attīstības projektos.