Pilsētsuņu laukums

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
49751.33 EUR
Projekta faktiskās izmaksas
67332.19EUR
Apkaime
Salas
Iesniedzējs
Biedrība "Suns ar misiju"
Balsu skaits
1133
Projekts noslēdzies

Pilsētsuņu laukuma projekta mērķis ir realizēt pirmo labiekārtoto suņu treniņu laukumu Pārdaugavā. Dažādiem suņa vecumiem no kucēna līdz vecāka gada gājuma, kas būtu lielākais laukums Rīgā. Laukuma būvniecība paredzēta Lucavsalā, vietā, kur šobrīd ir suņu peldvieta un neierobežots pastaigu laukums zālienā. Pilsētsuņu laukums būs publiski pieejams ikvienam, tas paredzēts šādām aktivitātēm:
• jebkuram suņu saimniekam ikdienas treniņiem ar savu suni;
• kinologiem apmācību vadīšanai individuāli vai grupās (bezmaksas);
• sporta, sacensību un izklaides pasākumiem;
• dzīvnieku un to saimnieku socializēšanās aktivitātēm.
Laukumā vienlaicīgi varēs atrasties dažādu vecuma suņi (no kucēna līdz pieaugušiem suņiem) viens otram netraucējot, jo laukums tiks sadalīts 4 norobežotās daļās.
Pilsētsuņu laukuma iniciators, biedrība “Suns ar misiju”, paredz, ka laukums būtu ne tikai vieta, kur apmācīt savu suni, bet arī vieta, kur suņu saimniekiem meklēt un atrast domu biedrus. Brīvajā laukumā novietotais stends ar ziņojumu dēli būtu vieta, kur apmainīties ar aktuālo informāciju un vienmēr būt informētam par notiekošo gan Lucavsalas laukumā, gan suņu mīļotāju komūnā.
Rīgā šobrīd ir 41.6 tūkstoši reģistrētu suņu (skatīt datus: http://pub.ldc.gov.lv/pub_istabas_dz/pub_istabas_dz.php). Šis skaits tikai turpina augt (pagājušā gada sākumā Rīgā reģistrēto suņu skaits bija 36.8 tūkstoši suņu). Vēl aizvien suņiem labiekārtotas pilsētvides aktualizēšana ir svarīgs temats suņu saimnieku kopienā. Pilsētsuņu laukuma mērķis ir realizēt pirmo labiekārtoto suņu treniņu laukumu Pārdaugavā, kas vienlaicīgi ir arī lielākais laukums Rīgā.
Primārā mērķauditorija ir pilsētā dzīvojošie suņu saimnieki un to dzīvnieki (katru gadu suņa īpašnieks maksā suņa turēšanas nodevu Rīgas pilsētas pašvaldībai), taču biedrība “Suns ar misiju” vēlas uzsvērt, ka padarot vidi draudzīgāku suņiem un to saimniekiem, tiek panākti arī citi ļoti būtiski mērķi, kas ietekmē sabiedrības izaugsmi kopumā.
Pirmkārt, ja ir ierobežots laukums suņiem, kas ir drošs un pielāgots treniņiem, pastāv cerība, ka arvien vairāk suņu saimnieki izmantos labiekārtotas vides iespēju – izglītos sevi un apmācīs savus mīluļus, lai tie neradītu draudus nedz sev, nedz apkārtējiem. Incidenti, kuri saistīti ar suņu agresiju lielākoties izpaužas saimnieku nezināšanas un bezatbildības dēļ. Pilsētsuņu laukumu drīkstēs izmantot kinologi, lai vadītu seminārus un praktiskās nodarbības, iepriekš piesakot laukuma rezervāciju, lai citi laukuma apmeklētāji būtu informēti par laukuma izmantošanas laikiem.

Otrkārt, drošs, iežogots laukums Lucavsalas teritorijā ļaus vienlaicīgi atpūsties dažādām sabiedrības grupām viena otrai netraucējot. Sabiedrības daļa, kas baidās no dzīvniekiem, varēs justies komfortabli. Pie esošajiem Rīgas centra suņu laukumiem ir novērots, ka vecāki atved bērnus, lai iepazīstinātu ar dzīvniekiem, iedrošinot tos nebaidīties.

Treškārt, laukumu varētu izmantot suņu audzētāji, sporta klubi un pasākumu organizatori, kas attīsta dažādus suņu sporta veidus Latvijā un organizē izklaides un izaugsmes pasākumus dzīvnieku tematikā. Suņu laukuma esošā teritorijā daļēji jau tiek izmantota pasākumu rīkošanai, taču sacensību laikā sporta laukums tiek iežogots ar sarkanbaltajām plastmasas lentām, nevis drošā veidā, kas kritiskā situācijā pasargātu gan suni, gan skatītājus.
Biedrība “Suns ar misiju” iestājas par veiksmīgu savstarpējo komunikāciju, tāpēc arī  Pilsētsuņu laukumā tiktu izvietots ziņojumu stends, kas ir centrālā vietne, kur uzzināt par laukumā notiekošo un suņu saimniekiem apmainīties ar informāciju. Uz ziņojuma stenda tiktu izvietota šāda informācija (iepriekš saskaņota):
• laukuma brīvdienas (remontdarbu vai zālāja “atpūtas” dēļ);
• notiekošie pasākumi un sacensības;
• kinologu treniņi;
• uzņēmēju piedāvājumi saistībā ar precēm un pakalpojumiem dzīvniekiem;
• atrastie/ pazaudētie dzīvnieki.
“Suns ar misiju” paredz, ka laukums nav tikai zāliens ar šķēršļiem, bet ļoti komunikabla vieta, kurā var socializēties ne tikai dzīvnieki, bet arī cilvēki, apmainoties ar vērtīgu informāciju un attīstot domu biedru grupas.
Informācija ar suņu šķēršļu vizualizācijām un izmēriem ir iegūta konsultējoties ar kinologu, Jāni Pavlovski, kas ir speciālists dienesta suņu audzināšanā. “Suns ar misiju” pie projekta specifikācijas strādā jau no 2020. gada sākuma, šis projekts ir noprezentēts arī potenciālajam atbalstītajam, kas būtu sponsorēt dažus no šķēršļiem, tādējādi atbalstot labiekārtotu, suņiem draudzīgu vidi.

Kontaktinformācija :  Biedrība “Suns ar misiju”, e-pasts: info@sunsarmisiju.lv, tālriņa Nr. 29497815.