Mazjumpravas muižas bijušā kroga ēkas drupas (AR IZMAIŅĀM)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Rumbula
Iesniedzējs
Biedrība Rīgas Mazjumprava
Balsu skaits
146
Rīdzinieki neatbalstīja

Balsošanai tiek virzīts projekts ar šādām izmaiņām - netiks  veikta grīdas izbūve.

Izmantojot Mazjumpravas muižas pieaugošo rekreācijas nozīmību - saglabāt kroga ēkas drupas, padarīt tās droši pieejamas un publiskiem pasākumiem izmantojamas.
Projekts tapis ieklausoties Ķengaraga apkaimes iedzīvotājos, Mazjumpravas muižas apmeklētājos, veloceliņa “Centrs-Ķengarags - Rumbula-Dārziņi” lietotājos un citos. Uzklausītie, īpaši tie, kuri pirmo reizi apmeklē Mazjumpravas muižas teritoriju, ir pozitīvi pārsteigti par šāda sena pašvaldības atjaunota objekta atrašanos netālu no Ķengaraga daudzdzīvokļu apbūves rajona. Tas arī saprotams, jo līdz pat pagājušā gadsimta nogalei muiža atradās slēgta militāra objekta teritorijā, kuru vēlāk pārņēma mazdārziņu kolonijas un muižas ēkas pamazām bruka, ieauga kokos un krūmos. Par šobrīd redzamo ļaudis pastāsta saviem ģimenes locekļiem un paziņām. Daudzi kļūst ieinteresēti un dodas pastaigās vai velosipēdu braucienos, lai savām acīm apskatītu muižas teritoriju, atjaunotās ūdensdzirnavas un dzirnavu dīķi, vērotu Daugavu un Rīgas panorāmu no neierasta rakursa.
Vienlaicīgi nācies konstatēt, ka, pieaugot muižas apmeklētāju skaitam, ēkas drupas pastiprināti iet bojā un tās vairs nav drošas. Uzskatām, ka situāciju būtu iespējams būtiski uzlabot, ja publiskiem pasākumiem varētu izmantot arī muižas centra kroga ēkas drupas, kuras šobrīd jau ir atbrīvotas no apauguma, būvgružiem un kultūras slāņa, kā arī veikta arheoloģiskā izpēte. Lai uzsāktu būves izmantošanu, nepieciešams ieklāt cieta seguma grīdu, nostiprināt veco mūru fragmentus un sienas piemūrēt augstumā, kas pasākumiem nodrošinātu no Daugavmalas vējiem aizsargātu un vizuāli noslēgtu telpu, kā arī nākotnē ļautu cerēt uz būves tālāku atjaunošanu, t.i. pārseguma un jumta izbūvi. Realizējot šo projektu tiktu paplašināta ne tikai kultūrtelpa un iedzīvotāju rekreācijas iespējas, bet dots arī ieguldījums Rīgas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā.
Bez tam jāņem vērā, ka kroga ēkas drupas, kas ir pakļautas laika apstākļu nelabvēlīgai ietekmei, turpina sabrukt, un šī projekta realizācija ir pēdējā iespēja paglābt no iznīcības unikālo Rīgas 18.gs. vēstures pieminekli.

Kontaktinformācija: biedrība "Rīgas Mazjumprava", e-pasts: rigasmazjumprava@inbox.lv, tālruņa Nr. +37126143120.