Ķīšezera piknika pļava Čiekurkalnā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Čiekurkalns
Iesniedzējs
Čiekurkalna attīstības biedrība
Balsu skaits
2484
Īstenojas

Projektam pieteiktā vieta Ķīšezera krastā jau gadiem kalpo kā neoficiāla, tomēr tuvuma dēļ iecienīta atpūtas vieta Čiekurkalna un Mežaparka iedzīvotājiem. Labiekārtojot šo Ķīšezeru pļavu Čiekurkalnā, mērķis ir radīt zaļu, ezermalai  pietuvinātu publisku ārtelpu ar koka atrakciju elementiem un konstrukcijām atpūtai.
Rīdziniekiem un viņu ģimenēm Ķīšezera piknika pļava būtu ērti sasniedzama ne vien ar sabiedrisko un privāto, bet arī ar velo transportu un kājām. Atpūtas vieta atrodas tuvu sabiedriskā transporta – 9., 48. autobusa un 11. tramvaja pieturvietai, attiecīgi, 5 min. un 10 min. gājiena attālumā.
Paredzams, ka šī vieta būtu laba brīvdabas apmeklējuma vieta skolas un pirmsskolas vecuma bērniem – piknikam, sporta spēlēm, zaļās klases aktivitātēm utt.
Īstenojot Ķīšezera piknika pļavas projektu, galvenā mērķa grupa - Čiekurkalna un Mežaparka iedzīvotāji, izglītības iestāžu audzēkņi -  saņemtu iespēju aktīvi atpūsties ezera tuvumā. Papildus šāda atpūtas vieta varētu labi papildināt Mežaparka un Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējumu.
Projektā paredzētie vides un atpūtas elementi:

1. piknika vietas ar nojumēm ar koka galdiem, soliem un grila vietām. Izvēlētas segtas lapenes, lai pasargātu koka elementus no nokrišņiem;
2. atpūtas zviļņi un soli ar skatu uz ezeru;
3. bērnu rotaļu un aktivitāšu laukums;
4. volejbola un citu sporta aktivitāšu laukums;
5. velo novietne;
6. koka bio-tualete.
Projektā veicamās aktivitātes: projekta plānošana, projektēšana un ieviešana, būvuzraudzība; apkārtnes sakopšana, vietas sagatavošana un zālāja atjaunošana sporta laukumā;  visu objektu uzstādīšana un nostiprināšana ilglaicīgai lietošanai.
Projektā veicamie uzturēšanas darbi: zālāja pļaušana - vismaz 2-3 reizes sezonā, uz doto brīdi to dara 1 reizi sezonā; teritorijas un objektu apsekošana, uzkopšana un atjaunošana (pēc nepieciešamības) – vismaz 1 reizi gadā; atkritumi plānoti pēc principa - dabā ejot, ko atnesi, to aiznes līdzi, tā izglītojot un radinot pie elementāras kārtības. Ja apsaimniekotājs  ieplānos nolikt atkritumu konteineri –  atkritumu izvešana vasaras sezonā vismaz 1 reizi nedēļā, bet ziemas sezonā 1 reizi mēnesī. Kopējās uzturēšanas izmaksas gadā paredzamas līdz 5 000 EUR.
Vietai iespējama arī nākotnes attīstība: tiltiņš pāri upītei savienotu to ar Mežaparku, skatu tornis kā vides objekts – dabas, putnu un apkārtnes vērošanai, koka pastaigu takas iekārtošana – vides pieejamības un izzināšanas nodrošināšanai.
Mēs ticam attīstībai un zaļai pilsētvidei un esam gatavi iesaistīties ar savam idejām, vīziju, fizisku darbu (piem., talkas formā – pašlaik Čiekurkalna attīstības biedrība kopj šo vietu katru gadu Lielajā talkā) un sadarboties labākas Rīgas kā dzīvesvietas radīšanā.

Kontaktinformācija: biedrība "Čiekurkalna attīstības biedrība", e-pasts: biedriba@ciekurkalns.lv, tālruņa Nr. +37126339331.