Ģertrūdes baznīcas publiskās zonas labiekārtošana

Projekta kopējās izmaksas
99000.00 EUR
Apkaime
Centrs
Iesniedzējs
Rīgas Centra attīstības biedrība
Balsu skaits
3490
Īstenojas

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, Ģertrūdes iela 8 (kadastra apzīmējums: 01000209019, 01000209018, 01000209020).

Projekta mērķis ir pilnībā izmantot potenciālu, ko sniedz ap Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcu esošā teritorija, un izveidot patīkamu, drošu un plašu publisko ārtelpu, ko varētu izmantot Rīgas centra apkaimes iedzīvotāji, viesi un draudze, ar dekoratīvu akmens pusložu un puķpodu palīdzību sašaurinot esošo brauktuvi un daļēji slēdzot satiksmes tranzīta plūsmu, taču tajā pašā laikā saglabājot iespēju piebraukt pagalmiem, piegādēm, operatīvajam transportam. Paredzēts izvietot soliņus un no jauna izveidot arī divas gājēju pārejas Baznīcas ielā, tādējādi paaugstinot gājēju drošību.

Projekta rezultātā tiktu izceltas šīs īpašās pilsēttelpas kvalitātes un pavērtas iespējas pilnīgākai potenciāla izmantošanai Ģertrūdes baznīcai piegulošajā laukumā. Nomierināta satiksme, samazināts auto tranzīts un labiekārtota publiskā ārtelpa būs veids, kā akcentēt vienu no RVC kultūrvēsturiskajiem mantojumiem. Iegūtajā pilsētvidē būtu iespējams paplašināt zaļo zonu, atjaunojot koku stādījumus, kā arī zemapstādījumus – puķes un krūmus. Šis projekts nākotnē kalpotu arī par piemēru mūsdienīgai vēsturiskas vides labiekārtošanai un centra rekreācijai.

Kontaktinformācija: Rīgas Centra attīstības biedrība; tālruņa numurs: 29475703; e-pasts: toms.krilovs@gmail.com; kontaktpersona: Toms Krilovs