Gājēju un velo celiņš Ķengaraga apkaimē no Maskavas ielas līdz Daugavai

Projekta kopējās izmaksas
99000.00 EUR
Apkaime
Rumbula
Iesniedzējs
Biedrība “Cits Ķengarags”.
Balsu skaits
386
Rīdzinieki neatbalstīja

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, Rumbas iela (kadastra apzīmējums: 01001256872).

Pēdējos gados ir sakārtota un daudzveidīgi labiekārtota Daugavmalas promenāde posmā no Kaņiera ielas līdz Rumbulas apkaimei. Promenāde ir plaši pazīstama un populāra Ķengaraga iedzīvotāju vidū. Tai piegulošā teritorija ietver arī kultūrvēsturiski nozīmīgo Mazjumpravas muižas teritoriju, kurā Rīgas Austrumu Izpilddirekcija ir atjaunojusi dzirnavu ēku ar ekspozīciju un veido to kā atpūtas vietu blakus veloceliņam Rīgas centrs-Rumbula.

Muižas dzirnavu apmeklētāju skaits vasaras sezonā ir ievērojams, jo ēkā notiek kultūras pasākumi, bet dzirnavu dīķi ir iemīļojuši makšķernieki. Vēl viena vērtība ir melnalkšņu audze, kura redzama pa ceļam no Maskavas ielas līdz Daugavai. Neskartā dabas ainava ar laiku var kļūt par pievilcīgu atpūtas un izziņas pastaigu taku gan apkaimes iedzīvotājiem, gan visiem rīdziniekiem.

Vietas pievilcību samazina tās pieejamības trūkums. Patlaban Rumbas ielai asfalta segums ir tikai posmam no Maskavas ielas līdz Mazjumpravas ielai. Turpinājumā, līdz pat Daugavai, Rumbas ielas projektētajās sarkanajās līnijās atrodas bedrains, neapgaismots, putekļains un nekopts grants ceļš, pa kuru ir ļoti grūti pārvietoties māmiņām ar bērnu ratiņiem, invalīdiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kas dodas atpūsties. Arī velosipēdisti ir spiesti lavierēt starp automašīnām un peļķēm.

Lai kardināli uzlabotu situāciju, ir nepieciešams izbūvēt gājēju un veloceliņu trasē, kas veidojas ka galvenā artērija no Ķengaraga apkaimes līdz Daugavai, lai gan Ķengaraga, gan citu apkaimju iedzīvotāji varētu droši un komfortabli nokļūt populārajās atpūtas vietās pie Daugavas, Mazjumpravas muižā un minētajā dabas teritorijā.

Projekta pievienotā vērtība

Droša un sakopta vide, kas dod iespējas apkaimes iedzīvotājiem nokļūt līdz iecienītām rīdzinieku atpūtas vietām - Daugavai, Mazjumpravas muižai un melnalkšņu audzei. Veloceliņš Rumbas ielā pieslēgtos lielajam veloceļam Rīgas centrs-Rumbula.

Projekta galvenā mērķa grupa

Ķengaraga apkaimes iedzīvotāji, bērni, pusaudži, jaunieši, pieaugušie un pensionāri.

Kontaktinformācija: biedrība “Cits Ķengarags”; tālruņa numurs: 29486936; e-pasts: citskengarags@gmail.com; kontaktpersona: Jānis Geduševs