Drošais ceļš uz jūru Vecdaugavā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Vecdaugava
Iesniedzējs
Alise Rupeka
Balsu skaits
323
Rīdzinieki neatbalstīja

Drošs ceļš uz jūru Vecdaugavā paplašina un skaidri iezīmē gājēju un velobraucēju ceļu Vecāķu prospektā, padarot drošu un patīkamu ceļu uz jūru un staciju. Jaunās norādes uz Vecdaugavas liegumu aicina apkaimes viesus aicina apmeklēt Rīgas pirmsākumus. 

Līdz ar pavasara silto un saulaino laiku, rīdzinieki un Rīgas viesi labprāt dodas pilsētas pludmales virzienā pa Vecāķu prospektu un veloceliņu no Mežaparka.
Ceļš no Vecmīlgrāvja līdz Atlantijas ielai jau veicina videi draudzīgu un drošu braukšanu - tur ir izbūvēts ērts un drošs veloceliņš. Tikmēr tālākais ceļš līdz Vecdaugavas liegumam un tuvā nākotnes Vecdaugavas stacijas multimodalitātes punktam ir šaurs un drūzmas pilns - turpat velobraucēju plūsma, turpat straujie skrejriteņi, un turpat - lēnākie gājēji, arī mazi rakari, kas viegli var pakļūt zem riteņiem.
Plašāks un skaidri iezīmēts gājēju un velobraucēju ceļš Vecāķu prospekta posmā starp Atlantijas ielu, Skanstenieku ielu un tuvā nākotnē paredzēto gājēju (un velo) pāreju uz Vecdaugavas staciju, ļautu turpināt jau aizsākto drošas braukšanas ceļu - veloceliņu no Mežaparka. Tas ne tikai sekmētu ērtu un videi draudzību pārvietošanos pilsētā, bet arī drošu kājāmgājēju un velobraucēju līdzpastāvēšanu intensīvajā maršrutā virzienā uz jūru un vilcienu staciju.
Papildus skaidri iezīmēts veloceliņš līdz Skanstenieku ielai un norāde uz Vecdaugavas liegumu mudinātu braucējus uz jūru iegriezties Vecdaugavā, iepazīties ar aizsargājamo teritoriju un paplašināt savu redzesloku par šo vēsturisko Rīgas apkaimi - vietu, kur aizsākās Rīga un atradās pirmais cietoksnis.
Galvenā mērķa grupa: velobraucēji, kājāmgājēji un skrejriteņu lietotāji no Vecdaugavas, Vecmīlgrāvja, kā arī citām Rīgas apkaimēm, kas dodas uz pilsētas pludmali Vecāķos vai vilcienu staciju Vecdaugava
Drošais ceļš uz jūru Vecdaugavā radītu publiski pieejamu uzlabojumu apkaimē (drošu infrastrukturu un veiksmīgāku Vecdaugavas viesu un apkaimes iedzīvotāju līdz pastāvēšanu); kā arī skaidrās norādes uz Vecdaugavas liegumu veicinātu apkaimes atpazīstamību un svarīgu dabas objektu atpazīstamību (apkaimju teritorijas kā pilsētas daļas īpašo identitāti, atpazīstamību, revitalizācijas sekmēšanu). Visbeidzot piedāvātā ideja iekļautos jau esošās infrastruktūras (veloceliņš līdz Atlantijas ielai) un paredzētās infrastruktūras (Vecdaugavas mobilitātes punkts) un Rīgas attīstības plāna redzējumā, to papildinot.

Kontaktinformācija: Alise Rupeka, e-pasts: alise.rupeka@gmail.com, tālruņa Nr. +37128950651.