Daudzfunkcionāls sporta laukums ar skriešanas stadionu, vingrošanas stieņiem un citu infrastruktūru

Projekta kopējās izmaksas
82250.00 EUR
Apkaime
Imanta
Iesniedzējs
Rīgas pilsētas Pārdaugavas apkaimju attīstības biedrība
 
 
Neatbilst prasībām

Projekta realizācijas vieta: Rīga, Muižas/Jūrmalas gatve/Akācijas iela (kadastra apzīmējums: 1000930027).

Objekts atrodas starp Imantu un Zolitūdi blakus Volvo” ledus hallei un Imantas veloceliņam. Katru dienu Imantas veloceliņu izmanto simtiem skrējēju - ne tikai amatieri, bet arī daudzkārtēji Latvijas čempioni un Olimpisko spēļu dalībnieki, bet tuvākais skriešanas stadions ir Arkādijas stadions. Šajā rajonā ir vajadzīgs kāds objekts, kuru varētu izmantot ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Stadiona aplim jābūt standarta izmērā - 400m, nevis 200m, 240m vai 394m. Rīgā ir jau vairāki nestandarta stadioni, bet tie nav derīgi pilnvērtīgiem vieglatlētikas treniņiem. Mīkstais mākslīgās zāles segums ir izvēlēts tāpēc, ka tas ir lētāks, kā arī mīksts un mazāk traumatisks - šāds segums ir populārs jau daudzviet pasaulē. Papildus 400m aplim teritorijā jāizvieto stieņi, riepas, pār kurām var lēkt, barjeras un cita nepieciešamā infrastruktūra. Šāda veida stadions varētu kļūt par ļoti labu treniņu vietu kā profesionāļiem, tā arī amatieriem. Pēc treniņa var izmantot dušas blakus esošajā Volvo” ledus hallē. Stadions būtu noderīgs arī Volvo” ledus halles apmeklētājiem, piemēram, hokejistiem, daiļslidotājiem, kuri tur trenējas vai atbrauc uz nometni.

Mūsu projekts sniegs iespēju kvalitatīvi sportot gan bērniem, gan pieaugušajiem, tai skaitā darboties vecākiem kopā ar bērniem.

Tāpat tas sniegs ieguldījumu vieglatlētikas popularizēšanā. Vieglatlētika ir ļoti svarīgs sporta veids bērnu attīstībā, jo tas ir visu sporta veidu pamatbāze. Turklāt, ņemot vērā, ka skriešana pašlaik ir populārs tautas sports, treniņus daudz veselīgāk būtu aizvadīt tiem piemērotā stadionā, nevis pilsētas ielās.

Viens no būtiskākajiem projekta plusiem ir tas, ka nepieciešamības gadījumā gandrīz visu infrastruktūru var izvietot citā vietā. Stadiona konkrēto atrašanās vietu ir iespējams variēt, lai nebūtu nepieciešams izcirst kokus.

Kontaktinformācija: Rīgas pilsētas Pārdaugavas apkaimju attīstības biedrība, tālruņa Nr. 28606372, e-pasts imantas.attistiba@gmail.com, kontaktpersona Arturs Onzuls.

Rīgas domes Rīgas pilsētas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa vērtēšanas komisijas 2019.gada 4.jūnija sēdē nolemts noraidīt Rīgas pilsētas Pārdaugavas apkaimju attīstības biedrības iesniegto projektu “Daudzfunkcionāls sporta laukums ar skriešanas stadionu, vingrošanas stieņiem un citu infrastruktūruˮ, jo nav izpildītas konkursa nolikuma 18.1. apakšpunktā minētās prasības. Veidlapa ir aizpildīta nepilnīgi – nav norādīts projekta realizēšanai iespējami nepieciešamais finansējums.