Bieriņu apkaimes revitalizācija - mūsu Jaunā Rīga

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
47612.12 EUR
Projekta faktiskās izmaksas
93068.32EUR
Apkaime
Bieriņi
Iesniedzējs
BIERIŅU APKAIMES ATTĪSTĪBAS BIEDRĪBA
Balsu skaits
1167
Projekts noslēdzies

Projekta mērķi ir revitalizēt centrālo laukumu un izveidojot zāliena un asfalta segumu, atjaunot apgaismojumu skulptūrā „Jaunā Rīga”. Bieriņu apkaime savu identitāti un atpazīstamību ieguvusi jau izsenis, kad Mārupītes krastos darbnīcas izveidoja daudzi mākslinieki un  tēlnieki.
20. gs. 70. gados Bieriņos radās ideja par skulptūru parka izveidi, parka teritorijā esošās tēlnieku darbnīcas veidojot kā atvērtas radošas telpas, kur darbnīcu pagalmos daļu no mākslinieku darba procesa var redzēt ikviens Bieriņu iedzīvotājs un rīdzinieks. Pateicoties tēlniekam Indulim Rankam, viņa skulptūru dārzam „Ulamula” un citu mākslinieku aktīvai darbībai Bieriņos, skulptūru parks ir izveidots. Pagājuši jau vairāk nekā 50 gadi un šodien skulptūras ir Mārupītes meža parka sastāvā, bet lai padarītu šo teritoriju iedzīvotājiem maksimāli pieejamu un veicinātu sadarbību un radošumu ir nepieciešama teritorijas revitalizācija un labiekārtošana.
Parks un Mārupīte ir ne tikai Bieriņu sirds un asinsrite, bet arī rīdzinieku un Rīgas viesu iemīļota pastaigu vieta. Bieriņu iedzīvotāji šeit ved savus viesus un rāda dabas parku un iespaidīgās akmens un metāla skulptūras. Īpaša nozīme ir parka centrālajai zonai, Bieriņu galvenajam laukumam ar tēlnieka Induļa Rankas veltījumu Rīgai - skulptūru grupu „Vai Rīga jau gatava?”. Tā atveidota Bieriņu apkaimes attīstības biedrības logo. Pašā vidū skulptūru grupai izvietots gaismas objekts skulptūra „Jaunā Rīga”, ar dobu vidu un apgaismojumu tajā, kurš šobrīd vairs nav. Šī ir ļoti iemīļota iedzīvotāju pulcēšanās vieta ne tikai nedēļas nogalēs un darbdienu vakaros, bet arī oficiālos pasākumos, tirdziņos, Lielajā Talkā u.c. Laukuma klājums šobrīd neatbilst tā prasībām un ir nepieciešama labiekārtošana. Iedzīvotāji vairākkārt ir lūguši atjaunot apgaismojumu skulptūrā „Jaunā Rīga”, jo tā kopā ar visu skulptūru grupu kalpo par īpašu Bieriņu atpazīšanas zīmi.
Projekta mērķi ir revitalizēt centrālo laukumu atbilstoši Rīgas pašvaldības sagatavotajam Mārupītes meža parka projektam, izveidojot zāliena un asfalta segumu, atjaunot apgaismojumu skulptūrā „Jaunā Rīga”, popularizēt projekta idejas un veidot sabiedrības izpratni par dabas aizsardzību un mākslas vērtību saglabāšanu.Projekta mērķauditorija ir visu vecumu Bieriņu iedzīvotāji un rīdzinieki, Bieriņu viesi. Labiekārtot Bieriņu apkaimes galveno laukumu, Bieriņu meža parka centrālo zonu, iecienītu iedzīvotāju pulcēšanās vietu, un atjaunot apkaimes atpazīšanas zīmi tēlnieka Induļa Rankas skulptūru grupas “Vai Rīga jau gatava?” gaismas objektu “Jaunā Rīga”. Realizējot projekta ideju, tiks veicināta iedzīvotāju sadarbība un radošums, teritorija kļūs pieejamāka ģimenēm ar bērniem, kur tiem aktīvi pavadīt laiku kāpelējot pa skulptūrām un spēlējoties, jauniešiem kur pulcēties, satikties un sportot, pieaugušajiem, kur atpūsties, piedalīties pasākumos, baudīt dabu un skulptūras.

Kontaktinformācija: Bieriņu Apkaimes Attīstības Biedrība: e-pasts: bierinuapkaime@gmail.com, tālruņa Nr. 29420430.
 

 

Projekta dienasgrāmata