Bērnu rotaļu laukuma atjaunošana Pļavnieku parkā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Pļavnieki
Iesniedzējs
Māris Tērauds
Balsu skaits
2383
Īstenojas

Projekta ietvaros tiek plānots atjaunot bērnu rotaļu laukumu Pļavnieku parkā, tādējādi dodot iespēju apkaimes bērniem aktīvi pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā. 

Pļavnieku parks (to sauc arī par bērzu birzi) ir liels un labiekārtots parks Pļavnieku apkaimē. Tā ir iedzīvotāju populāra un iemīļotā vieta, kur atpūšas un pavada brīvo laiku ģimenes ar bērniem, pusaudži un seniori. Parkā ir izvietoti atpūtas soliņi. Ir neliels bērnu laukums un regulāri tiek veikta parka uzkopšana. Kaut gan pašlaik parkā esošais rotaļu laukums tiek uzturēts labā kārtībā, tas ne tuvu nav pietiekami liels visiem atpūtas gribētajiem. Problēma ir plašāka - Pļavniekos uz samērā lielu iedzīvotāju skaitu nav daudz bērnu laukumu. Problēmu saasina tas fakts, kā pēdējā laikā tika demontēti ļoti daudzi iekšpagalmu rotaļu laukumi.

Jau vairākus gadus Pļavnieku parkā stāv tukša smilšaina vieta, kur agrāk bija rotaļu laukums ar lielu rotaļu kuģi. Projekta mērķis ir atjaunot šo bērnu laukumu.

Plānotais bērnu rotaļu laukums sastāvēs no elementiem dažādām vecuma grupām (3-6 un 6-14), kuri dod iespēju kāpt, rāpties, balansēt un šļūkt. Laukuma izveide sniegs vietu, kur bērni var aktīvi pavadīt brīvo laiku un stiprināt savas motoriskās prasmes. 
Kā centrālais laukuma elements tiek plānots liels kuģis (kā rotaļu elements lielākiem bērniem), kas ir piestājis ostā, kurā integrēti rotaļu elementi mazākiem bērniem.

Bērnu laukumā ir paredzēti šādi rotaļu elementi: 
Vecuma grupai 3-6:
o šūpošanas iekārta “enkurs”;
o rotaļu automašīna ar grozāmo stūri;
o rotaļu komplekss 1 - ar tuneli, slīdkalniņu un slīpām virvju trepēm;
o līdzsvara šūpoles;
o spēle “skaitīkļi”.
Vecuma grupai 6-14:
o rotaļu komplekss 2 - ar virvju tiltu, divām alpīnisma sienām, virvju sienu un nošļūcamo kalniņu;
o rotaļu komplekss “Kuģis” ar nošļūcamo trubu, nošļūcamo kalniņu, kustīgiem un stabiliem tiltiem, iluminatoriem un alpīnisma sienām ar kāpšļiem, un izfrēzējumiem. 

Rotaļu laukumā paredzēts smilšu segums 30 cm dziļumā. No iepriekšējā spēļu laukuma ir palikuši 2 soliņi, atkritumu urna, velosipēdu novietne (statīvs), apgaismojums un iepriekšējais smilšu segums, kuru ir paredzēts attīrīt un papildināt.