Bērnu rotaļlaukums ‘Pupuķa ligzda’ (daļēja īstenošana)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Jaunciems
Iesniedzējs
Biedrība “Jaunciema attīstības biedrība”
Balsu skaits
2375
Īstenojas

Balsošanai projekts tiek virzīts nepilnā apjomā ar šādām izmaiņām - tiks izbūvēts ceļš līdz laukumam, izvietoti rotaļu elementi,  labiekārtojuma elementi un informācijas stends.

Daudz jauno ģimeņu ar bērniem par savu mājvietu ir izvēlējušās Jaunciema apkaimi. Jaunciems var lepoties ar tādām dabas bagātībām kā Ķīšezers un mežs, bet no infrastruktūras viedokļa šeit ir maz labiekārtotu vietu, kur iedzīvotājiem pavadīt laiku kopā ar bērniem. Apkaimē nav pietiekamas un atpūtai piemērotas infrastruktūras, un nav publiski pieejamu rotaļu laukumu, kur dažādu vecumu bērniem rotaļāties.

Šī projekta mērķis ir izveidot Jaunciemā atpūtas un rotaļlaukumu bērniem. 

Projekta ietvaros sabiedrība iegūs vēl vienu labiekārtotu un sakoptu teritoriju Jaunciemā, jo šobrīd šis zemesgabals ir aizaugusi un nekopta pašvaldības teritorija.

Projekta ietvaros paredzēts veikt sekojošās izmaiņas:
•  Sakopt zemes gabalu, izveidot tajā taciņas no abām zemes gabala pusēm (no 5.šķērslīnijas puses un no 3.šķērslīnijas puses), atbrīvot gājēju zonu no krūmiem.
•  Izvietot divus rotaļu un vingrošanas kompleksus ar slidkalniņiem un vairākiem rāpšanās un vingrošanas elementiem.
•  Izvietot šūpoles "ligzda".
•  Izvietot smilšu kasti.
•  Izvietot soliņus un atkritumu urnas.
•  Izvietot centrālo apgaismojumu un mazākus apgaismes objektus apkārt taciņām.
•  Izvietot informācijas stendu par aprīkojuma pareizu lietošanu un par pupuķi – Jaunciema simbolu. Pupuķis Latvijā ir samērā rets un nevienmērīgi izplatīts putns, tādēļ jaunciemieši īpaši lepojas to saukt par savējo, jo tieši Jaunciemā šis putns ir sastopams tā ligzdošanas periodā. Jaunciemā jau ir izveidotas pupuķa takas mežā, līdz ar to "Pupuķa ligzda" papildinātu stāstu par pupuķi.

Izvēlētā zemes vienība ir labi piemērota rotaļu laukuma izveidei, jo:
1) Teritorija atrodas tuvu Jaunciema centram un tās tuvumā nav lielu ceļu, pa kuriem notiktu intensīva satiksme.
2)Teritorijā atrodas vairāki lieli koki, kas pasargās apmeklētājus no karstās saules, kā arī nodrošinās svaigu un veselību uzlabojošu gaisu.
3) Teritorijai ir interesants reljefs. Ir iespēja nākotnē turpināt attīstīt šo teritoriju, iekārtojot tajā interesantu šķēršļu trasi pusaudžiem. 

Projekta galvenā mērķa grupa ir iedzīvotāji ar bērniem, vecumā līdz 16 gadiem.