Zolitūdes skvērs (daļēja īstenošana)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Zolitūde
Iesniedzējs
Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrība "Riga Annenhof"
Balsu skaits
2194
Rīdzinieki neatbalstīja

Balsošanai projekts tiek virzīts nepilnā apjomā ar šādām izmaiņām - tiks izbūvēts ceļš cauri visam skvēram līdz bērnu laukumam. Paredzēta labiekārtojuma elementu ierīkošana.                                                                                                                                                                                                                                         

Projekta ietvaros tiek likts uzsvars uz integrāciju ar dabu, neskarot esošo bērzu birzs struktūru. Tiks izveidots ar dabas materiāliem saskaņots aktivitāšu laukums maziem bērniem, kā arī soliņi atpūtai un celiņi pastaigām.

Zolitūdē uz samērā lielu iedzīvotāju skaitu nav atpūtas iespējas ar maziem bērniem un/vai vecākiem cilvēkiem. Trūkst labiekārtotu laukumu, bet pagalmos esošie diemžēl ar laiku ir nolietojušies un tajos netiek ieguldīti līdzekļi. Zolitūdes apkaimē pašvaldība ļoti maz ir ieguldījusi publiskajā ārtelpā. Lielas cerības iedzīvotāji lika uz daudzfunkcionālo rotaļu laukumu, ko pašvaldība solīja uzbūvēt 2020.gadā, realizējot daudzfunkcionālas publiskās ārtelpas projektu Imantas 16.līnijā 18. Pašvaldības problēmu rezultātā iedzīvotājiem solītais laukums, kura tapšanā iedzīvotāji iesaistījās ar lielu degsmi un piedalījās ideju sapulcēs, netika uzbūvēts.

Šobrīd šajā projektu konkursā piedāvājam uzbūvēt aktivitāšu vietu maziem bērniem, izmantojot dabai pieskaņotus materiālus un arī vizuāli integrētus ar dabas elementiem, stilistiskiem koku stumbriem, kā arī izveidot rekreācijas vietas pieaugušajiem - sēdvietas, atkritumu tvertnes, velonovietnes, uz gājēju pāreju vedošu celiņu iemītās takas vietā. Projekts "Zolitūdes skvērs" - Rostokas ielā 26, ielas pusē, bērzu birzs ieskauts laukums, kas aicina iedzīvotājus izbaudīt šo auru saskaņā ar dabu, uz mirkli apsēsties un ieklausīties, kā vējš rotaļājas augstu zaros. Projekta ietvaros primāri tiek likts uzsvars uz integrāciju ar dabu, neskarot esošo koku struktūru. Rīgas iedzīvotāji īpaši novērtē iespēju izmantot zaļās zonas, tāpēc ir jāsniedz viņiem iespēja to darīt kvalitatīvi un veicināt prieku par dzīvošanu Zolitūdes apkaimē.

Projekta "Zolitūdes skvērs" mērķa grupa - mazi bērni, pieaugušie, veci cilvēki.