Ziepniekkalna skeitparks - neatbilda konkursa nosacījumiem

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Ziepniekkalns
Iesniedzējs
Biedrība “Ziepniekkalna apkaimes biedrība”
 
 
Neatbilst prasībām

Skeitparka būvniecība Valdeķu ielā 59B ar kad. Nr. 01001070304 nav iespējama vairāku iemeslu dēļ:

  • projekta īstenošana nav iespējama par 70 000 EUR;
  • projekta plānotā teritorija skar centralizētās kanalizācijas sistēmas tīkla aizsargjoslas, kur ir aizliegts izvietot būves un smagus priekšmetus;
  • skeitparks atradīsies blakus esošam spēļu laukumam, kas var radīt drošības riskus dažādu bērnu vecuma grupu dēļ;
  • nepieciešams izbūvēt lietus ūdens kanalizāciju;
  • skeitparks radītu troksni, kas traucēs tuvējo māju iedzīvotājiem, jo konkrētā vieta rada akas efektu.

Ziepniekkalna skeitparka iecere paredz izveidot jaunu pulcēšanās un socializēšanās vietu pusaudžiem un jauniešiem blīvi apdzīvotā mikrorajonā, radot jaunas iespējas aktīvai atpūtai un sportošanai. Projekts paredz izveidot 18 x 18 m apļveida betona skeita laukumu ar dažādiem elementiem triku veikšanai gan ar velosipēdu, gan skeita dēli vai skrejriteni. 

Ziepniekkalnā un tā tuvākā apkārtnē nav neviena skeitparka vai citas publiskas izklaides vietas, kas būtu vērstas tieši uz jauniešiem. Skeitparks ir vide, kur jauniešiem ikdienā sportot un socializēties. Pieredze rāda, ka kvalitatīvas sporta būves, tostarp unikāli veidoti āra betona skeitparki, kļūst par interešu tūrisma objektiem pilsētā un piesaista ne tikai vietējos jauniešus, bet arī interesentus no citām apkaimēm.

Objekts ieplānots blīvi apdzīvotā mikrorajonā un būtu pusaudžu bieži apmeklēta un iemīļota vieta. Tāpat vieta piemeklēta bērnu rotaļlaukuma tuvumā, kas viens otru papildinās, veidojot teritoriju kā aktivitāšu centru dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Tuvumā atrodas arī divas skolas.

Mūsu projektā paredzēts izveidot 18 x 18 metrus lielu apļveida betona laukumu ar dažādiem elementiem, tostarp bedrēm, pauguru, metāla caurulēm u.c. elementiem. Laukums un daļa elementu veidoti no betona, daži elementi arī no metāla, kas nodrošinās laukuma ilgmūžību. Laukums iecerēts, kur ikviens var braukt ar velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām un skrituļdēļiem.