Varžu ielas parks - sportam un atpūtai - neatbilda konkursa nosacījumiem

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
69825.47 EUR
Apkaime
Purvciems
Iesniedzējs
Biedrība "Young Folks LV"
 
 
Neatbilst prasībām

Projektu nevar īstenot, jo projektā norādītajā zemesgabalā pašvaldība jau plāno izveidot spēļu un rekreācijas zonu.

Projekta "Varžu ielas parks - sportam un atpūtai" ideja ir radīt labiekārtotu pagalmu Purvciemā, Nīcgales ielas rajonā, kas nodrošinās iespējas iedzīvotājiem nodarboties ar sportu un atpūsties. Šis parks būs pieejams visai apkaimei un sniegs pievienoto vērtību gan apkaimei, gan Rīdziniekiem kopumā.

Galvenā mērķa grupa projekta ietvaros ir vietējie iedzīvotāji, sākot no bērniem līdz pieaugušajiem. Sporta laukums ar dažādiem trenažieriem piedāvās dažādas fiziskās aktivitātes, kas veicinās iedzīvotāju veselību un aktīvu dzīvesveidu. Turklāt parkā būs novietoti soliņi, kas ļaus iedzīvotājiem baudīt skatu uz apkārtni un atpūsties.
Viena no projekta idejas svarīgākajām sastāvdaļām ir trenažieri cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tas nodrošinās iespēju fiziski aktīvi nodarboties ar sportu arī šai mērķa grupai. Šāda iekļaujoša pieeja būs piemērs visām Rīgas apkaimēm un veicinās sociālo līdzdalību un vienlīdzību.

Lai nodrošinātu visu iedzīvotāju komfortu un drošību, parka teritorija tiks aprīkota ar dažādiem taktīliem zemes segumiem. Bruģēti celiņi veidos vieglu un drošu kustību parkā, gumijas segums zem trenažieriem, rotaļām un cilvēkiem ar kustību traucējumiem mīkstinās triecienus un nodrošinās drošu vidi, savukārt grants segums būs estētiski patīkams un viegli uzturams. 

Parks tiks labiekārtots arī ar dažādiem apzaļumojumiem, krūmiem un puķu dobēm, kas radīs skaistu un zaļu vidi. Tas veicinās dabas tuvību un sniegs patīkamu atmosfēru iedzīvotājiem. Šāda teritorijas estētiskā sakoptība būs arī ieguvums visai apkaimei un Rīgas iedzīvotājiem, kas varēs baudīt vizuāli pievilcīgu un sakoptu vietu savā pilsētā.