Urbānā pasāža VEF apkaimē

Projekta kopējās izmaksas
100000.00 EUR
Apkaime
Teika
Iesniedzējs
Biedrība “VEFRESH”
Balsu skaits
1161
Rīdzinieki neatbalstīja

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, Ropažu iela 2 (kadastra apzīmējums: 01000860294).

VEF apkaime piedzīvo strauju attīstības periodu, kā rezultātā esošais ārtelpas risinājums pie VEF Kultūras pils neatbilst dažādu lietotāju grupu vajadzībām. Šī brīža prioritāte laukumā ir automašīnas un gājējiem to ikdienas šķērsot ir bīstami, neskaidri un neērti. Mūsu iespējas ir radīt mūsdienīgu publiskās zaļās zonas risinājumu, kas samazina autoparka klātesamību, paaugstina drošības standartus iedzīvotājiem, kā arī rada multifunkcionālu vidi dažādu apkaimes iedzīvotāju vajadzībām.

Urbānās pasāžas mērķis ir radīt vietu pilsētvidē, kur patīkami un droši uzturēties VEF Kultūras pils viesiem, socializēties apkaimes iemītniekiem un darbiniekiem pamainīt fokusu, izmantojot labiekārtotu un patīkamu ārtelpu. Tāpat šī vieta var kalpot par rekreācijas zonu apkārtnes bērniem, jo ir droša un iekļaujoša.

Projekta vizualizācija paredz esošās zaļās joslas adaptēšana un papildināšana ar papildus zālienu, apstādījumiem, soliņiem un rekreācijas zonas ieviešanu esošajā laukumā. Papildus ir ieteikums ierīkot velojoslu, kas palīdzēs viesiem nokļūt uz VEF Kultūras pili un tālāk uz dzīvojamo māju kompleksu. Autostāvvietas tiek saglabātas visā zonā gar pašu VEF Kultūras pili, ļaujot tās izmantot vadītājiem ar īpašām vajadzībām, piegādes transportam un pēc nepieciešamības citiem VEF Kultūras pils apmeklētājiem. Aicinājums pārdomāti ierīkot arī gājēju pārejas ar savienojošajām teritorijām, lai zonās, kur abi pilsētvides izmantotāji satiekas, ir skaidras robežas un saprotami priekšrokas principi.

Projekta galvenā pievienotā vērtība, ir gājēju drošības uzlabošana. Urbāno pasāžu jāveido pamatojoties uz Eiropas pilsētu praksēm, kur gājēja drošība, ērtība un labsajūta ir būtiskākie labas pilsētvides pārvaldības priekšnosacījumi. VEF apkaime un tās viesi iegūs vietu pilsētā, kur ir gribas uzturēties, socializēties kā daļai no apkārtnes kopienas un galamērķi, kas kalpo par zaļo oāzi lielpilsētā.

Mērķa grupa ir šim projektam ir VEF Kultūras pils pasākumu apmeklētāji, ikdienas aktivitāšu dalībnieki un darbinieki. Tāpat urbāna pasāža būs pievienotā vērtība visiem VEF apkaimes iemītniekiem – darbiniekiem, iedzīvotājiem un ārvalstu viesiem.

Kontaktinformācija: biedrība “VEFRESH”; tālruņa numurs: 26830101; e-pasts: linda.sleja@vefresh.com; kontaktpersona: Linda Sleja