Satiksmes nomierināšana Dzērbenes ielā (ar izmaiņām)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Teika
Iesniedzējs
Haralds Breikšs
Balsu skaits
104
Rīdzinieki neatbalstīja

Balsošanai tiek virzīts projekts ar šādām izmaiņām – projekta summa tiek palielināta līdz 70 000 EUR, lai varētu veidot jēgpilnus satiksmes mierināšanas risinājumus.

Izmaiņas veicinās vietējo iedzīvotāju un tranzīta satiksmes dalībnieku drošību ielā, kas šķērso dzīvojamo zonu ar vairākām pirmsskolas izglītības iestādēm, skolu un blīvi izvietotām dzīvojamām ēkām.

Dzērbenes iela sašķeļ klusu, mierīgu dzīvojamo zonu uz pusēm. Nogriežoties no Dzērbenes ielas uz Kuršu vai Zemgaļu ielu (gan pa labi, gan pa kreisi), ir izvietotas zīmes “Dzīvojamā zona”, kas nozīmē, ka jāievēro ātruma ierobežojums 20 km/h. Uz braucamās daļas var atrasties gājēji, tostarp bērni, un braucējiem jābūt ļoti uzmanīgiem – nedrīkst veikt apdzīšanas manevrus.

Neskatoties uz to, ka iela ir klusā vietā, tā ir iecienīts apvedceļš auto un moto vadītājiem, kuri vēlās apbraukt vairākus regulējamus (ar luksoforiem) krustojumus. It sevišķi skaļa un nedroša Dzērbenes iela paliek sastrēguma stundās. Braucēji bieži nevēlās ievērot ātruma ierobežojumu. Gājējiem ir neomulīgi šķērsot Dzērbenes ielu. Arī Kuršu un Zemgaļu ielas krustojumus ar Dzērbenes ielu nav patīkami šķērsot intensīvas satiksmes laikā.

Attēlā, kas redzams pievienotā dokumenta 2. lpp, redzams, kā var apbraukt 1) Krustabaznīcas-Brīvības, 2) Dzērbenes-Brīvības, 3) Lielvārdes-Brīvības, un 4) Aizkraukles-Lielvārdes ielu krustojumus, kur ir luksofori.

Ja braucējus nemudina braukt pēc noteikumiem ceļazīmes, tad atbilde ir ātrumvaļņi.

Dzērbenes ielā uz braucamās daļas jāuzstāda trīs “guļošos policistus” jeb ātrumvaļņus no tā saucamajiem masīvajiem materiāliem kā minēts valsts standartā LVS 99:2010 (asfaltbetons, betons un tamlīdzīgi) – divus aploces un vienu trapecveida ar gājēju pāreju – ar visām nepieciešamajām ceļazīmēm, kas minētas LVS 99:2010, pie adresēm (skatīt shēmu pielikumā):

1. Dzērbenes iela 3A (aploces veida) – aptuvenas koordinātes: 56.980258, 24.192027
2. Dzērbenes iela 9 (aploces veida) – aptuvenas koordinātes: 56.979170, 24.192474
3. Dzērbenes iela 21 (trapecveida ar gājēju pāreju) – aptuvenas koordinātes: 56.977855, 24.193264

Balstoties uz georiga.lv portāla informāciju, Dzērbenes iela (tās braucamā un gājēju virsmas) pieder Rīgas pašvaldībai un ir publiski pieejama – projekts atbilst konkursa prasībām. Ieplānotie ātrumvaļņi ir paredzēti vietās, kur nav lūku vai citas kritiskās infrastruktūras