Purvciema skeitparks

Projekta kopējās izmaksas
100000.00 EUR
Apkaime
Dreiliņi
Iesniedzējs
Purvciema apkaimes biedrība
Balsu skaits
987
Rīdzinieki neatbalstīja

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, Lielvārdes iela (kadastra apzīmējums: 01000711526).

Moderns un kvalitatīvi būvēts betona skeitparks Purvciemā būtu vērtīgs pienesums Rīgas pilsētas sporta infrastruktūrai, jo Purvciemā un tuvējās apkaimēs (Pļavniekos, Mežciemā, Dārzciemā, Dreiliņos un citviet) šobrīd publiskai lietošanai nav pieejama šāda tipa sporta un atpūtas infrastruktūra.

Projekta mērķa grupa ir Rīgā un Pierīgas reģionā dzīvojošie iedzīvotāji līdz darbspējas vecumam, kas pēc Centrālās statistikas pārvaldes 2019. gada rādītājiem pārsniedz 164 tūkstošus (164 684 bērni vecumā līdz 14 gadiem). Aizvadītās desmitgades ietvaros tieši alternatīvie sporta veidi ir iemantojuši atzinību kā saturīgs jauniešu laika pavadīšanas veids. Alternatīvie sporta veidi, tostarp ar skrituļošanu saistīti sporta veidi, sniedz iespēju jauniešiem apvienot fiziski aktīvu dzīvesveidu ar pusaudžu vecumā tik nozīmīgo nepieciešamību pēc radošas izpausmes.

Šiem sporta veidiem īpaši raksturīga dažādu kopienu veidošanās, kas pēcāk pārtop veiksmīgās jauniešu kustībās. Alternatīvo sporta veidu kopienām īpaši raksturīga sociālās nevienlīdzības radīto šķēršļu pārvarēšana, kā arī sabiedrības aizspriedumu mazināšana, vairojot toleranci starp dažādu paaudžu un sociālo grupu pārstāvjiem.

Skeitparks ir vide, kur jauniešiem ikdienā sportot un socializēties. Ja skeitparka plānojums veikts profesionāli, iespējama dažādu vietēja un pat starptautiska mēroga sacensību organizēšana.

Pieredze rāda, ka kvalitatīvas sporta būves, tostarp unikāli veidoti āra betona skeitparki, kļūst par interešu tūrisma objektiem pilsētā un kalpo ne vien kā treniņu vieta vietējo apkaimju sporta entuziastiem, bet arī kā sporta tūrisma objekts citu pilsētu un pat valstu sportistiem.

Pats skeitparks sastāvēs no 8 dažāda veida triku elementiem – rampām, līstēm, pauguriem un kolonām, kas tiks izbūvētas uz betona virsmas. Skeitparka plānotais izmērs ir ap 500 m2.

Kontaktinformācija: Purvciema apkaimes biedrība; e-pasts: purvciemaapkaime@gmail.com; kontaktpersona: Raimonds Kalniņš.