Projektu nevar īstenot, jo teritorijas revitalizācijai nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, kas līdzdalības budžetā nav pieejami un maksimālo projekta summu var pārsniegt vairākkārtīgi. Tāme neparedz vairākas būtiskas pozīcijas, kuras būtu nepieciešamas gan pēc apraksta, gan teritorijas pienācigai sakopšanai.
Lielāko daļu no Mežciema apkaimes centra aizņem Gaiļezers un tā krastmalas teritorija. Atrodoties tieši starp diviem valsts nozīmes objektiem – Biķernieku kompleksa sporta bāzi un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu, kurus regulāri apmeklē citu apkaimju, kā arī citu pilsētu un pat citu valstu iedzīvotāji. Gaiļezeram dabiski bija jākļūst par iedzīvotāju piesaistes centru, tomēr ezers nav kļuvis pievilcīgs iedzīvotājiem tā degradējošā stāvokļa dēļ. Gadu desmitiem Gaiļezera krastmala tika minēta Rīgas teritorijas attīstības plānos, kā “nākotnē labiekārtojama krastmala”, taču tā nekad netika labiekārtota un ezera tauvas josla nav pienācīgi kopta kopš PSRS laikiem. 1985.gadā izstrādātais Gaiļezera padziļināšanas projekts tā arī netika realizēts. Gaiļezera krastmalas teritorijai ir noteiktā DA2 funkcionālā zona un saskaņā ar TIAN, ūdensmalai ir jāsaglabā publiska piekļuve, taču iedzīvotājiem tā faktiski ir liegta, teritorijas aizauguma dēļ. Līdz ar to, rekreācijas aktivitāšu intensitāte Gaiļezerā ir ļoti zema un ezers pat nav iecienīts kā makšķerēšanas vieta. Rekreācijas infrastruktūra ezerā nav attīstīta un Rīgas teritorijas plānojumā minēta iedibinātā peldvieta GAP-1 nav izmantojama, kā arī neatbilst TIAN.
Projekta mērķis ir veicināt Gaiļezera degradējošās teritorijas revitalizācijas procesu, radot iedzīvotājiem īpašu un augstvērtīgu rekreācijas vidi, nodrošinot tās ilgtspējīgu attīstību un stiprinot Mežciema apkaimes atpazīstamību un pievilcību.
Projekta ietvaros tiks būtiski pārveidota Gaiļezera ziemeļu un ziemeļrietumu ainava. Tiks veikta kopšanas cirte un krūmu (apauguma) zāģēšana. Projekta īstenošanas rezultātā tiks uzlabota jau esošā infrastruktūra – dabas taka. Iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja brīvi un ērti pārvietoties gar ezera krastu. Tiks radīta arī jauna infrastruktūra – makšķerēšanas zona ar iespēju makšķerēt tieši no krasta, kā arī ērta un droša pieeja Gaiļezera akvatorijai, kā piemēram, laivošanai, SUP treniņiem un citiem ar ūdens izmantošanu saistītām aktivitātēm. Projekta ietvaros radītajai rekreācijas videi tiks nodrošināta ilgtspējīga izmantošana un tā būs pieejama visiem Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.
Projekts tiks īstenots veidā, kas nodrošina turpmāko iespēju bez jebkādiem šķēršļiem vai ierobežojumiem realizēt ezera gultnes tīrīšanas un akvatorijas padziļināšanas pasākumus, pārskatot 1985.gadā izstrādāto Gaiļezera padziļināšanas projekta tehnisko dokumentāciju un izstrādājot tās aktuālo versiju.