Nameja krastmalas labiekārtošanas projekts (DAĻĒJA ĪSTENOŠANA)

Projekta kopējās izmaksas
49568.73 EUR
Apkaime
Dzirciems
Iesniedzējs
Arita Germova
Balsu skaits
167
Rīdzinieki neatbalstīja

Balsošanai tiek virzīts Projekts nepilnā apjomā:

projekts tiks īstenots posmā no Ūdens ielas līdz Mazā ūdens ielai

Projekta mērķis ir zaļās zonas sakopšana Nameja krastmalas posmā (no Durbes ielas līdz Mazajai ūdens ielai). Radot patīkamu pastaigu promenādi izkopjot teritorijas īpaši ainavisko vidi. Zunda ciems bija viens no senākajām apdzīvotajām vietām Pārdaugavā ar viss lielāko iedzīvotāju skaitu. Ciems atradās pretim tagadējai Ķīpsalai, starp Daugavgrīvas ielu un Zundas kanālu. Zundas ciema iedzīvotāji nodarbojās ar dārzkopību un zvejniecību.
18.gs. beigās teritorijā tika uzbūvēta pirmā rūpnīca - krūku fabrika, pēc kuras sekoja citi rūpniecības uzņēmumi.
Šobrīd Zundas teritoriju pamatā aizņem industriāla apbūve, daļa ēku ir pamestas, bet kanāla mala ir brīvi pieejama iedzīvotājiem.
Projektā ir paredzēts labiekārtot teritoriju pie Zunda kanāla malas no Durbes ielas līdz Mazajai ūdens ielai, kurai ir dots nosaukums
Nameja krastmala. Pārdaugavas iedzīvotāji izmanto iespēju pavadīt laiku ūdens tuvumā pastaigājoties ar bērniem, suņiem, skrienot, atpūšoties mierpilnā vietā nost no intensīvās satiksmes Daugavgrīvas ielā. Teritorijā esošo ceļu izmanto gājēji, velosipēdisti, lai nokļūtu no Centra, Ķīpsalas uz Iļģuciemu un Dzirciemu.
Nameja krastmala ir Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, kas paredz, ka šī vieta ir veidojama kā apstādījumu teritorija. Projekta mērķis ir zaļās zonas sakopšana radot patīkamu pastaigu promenādi, izkopjot teritorijas īpaši ainavisko vidi.
Situācijas uzlabošanai ir paredzēts:
- teritoriju atbrīvot no atkritumiem, krūmiem, izvietojot atkritumiem paredzētas urnas. Vērst uzmanību uz blakus esošo privātīpašnieku piemēslotajām teritorijām.
- labiekārtot ceļu no Mazās ūdens ielas līdz Durbes ielai un taku līdz Zundas pasāžai, Ūdens ielai.
- sakopt zālāju, krūmus, esošos kokus, iestādīt jaunus kokus, košumkrūmus.
- Apgaismojuma, atpūtas vietu ierīkošana.

Kontaktinformācija: e-pasts: arita.germova@gmail.lcom,  tālruņa Nr. 28691002.