Murmastienes ielas teritorijas atjaunošana un attīstība

Projekta kopējās izmaksas
477345.00 EUR
Apkaime
Šķirotava
Iesniedzējs
Murmastienes ielas kvartāla biedrība
 
 
Neatbilst prasībām

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, Murmastienes iela (kadastra apzīmējums: 01001210172).

Līdz ar Dienvidu tilta un tā pievadu būvniecības kārtas noslēgumu, attīstoties Krasta ielas un Lubānas ielas apkaimei, pēdējo gadu laikā ļoti strauji progresējusi arī Katlakalna ielai piegulošā teritorija.  Ir paplašinājušās esošās ražotnes, radušies jauni uzņēmumi un pakalpojumu sniedzēji, uzbūvēti tirdzniecības centri, parādījušās plaši apmeklētas ēdināšanas iestādes u.c. privātas un publiskas teritorijas, kurās kopumā ir pastāvīgas darba vietas tūkstošiem cilvēku.

Teritorijas infrastruktūra kļuva noslogotāka arī pēc tam, kad salīdzinoši netālu tika pabeigta lielveikala IKEA būvniecība. Tuvākajā nākotnē apkaimē durvis vērs arī rīdzinieku gaidītais lielveikals “Lidl”, kas vēl vairāk palielinās transporta plūsmu un cilvēku pieplūdumu šim rajonam.

Jau šobrīd rītos un pēcpusdienās teritorijā ir transportlīdzekļu sastrēgumi, jo esošās infrastruktūras kapacitāte būtiski atpaliek no teritorijas vispārējās attīstības tendencēm.

Katlakalna ielā ir 3. maršruta autobusa, 16., 22. maršruta trolejbusu galapunkts. No pieturas uz Murmastienes ielas apkaimē esošajām darba vietām cilvēki tālāk nokļūst kājām. Pēcpusdienās pēc skolas uz savu vecāku darbavietām Murmastienes ielu izmanto arī skolas vecuma bērni.

Murmastienes iela un taka tās turpinājumā iekļaujas īsākajā maršrutā, lai no sabiedriskā transporta pieturvietas kājām nokļūtu līdz Cesvaines ielai un tai piegulošajām teritorijām. Taciņu vienā pusē ieskauj betona žogs, otrā – daļēji izgāzusies koka sēta, kas iežogo tuvējo teritoriju. Lieki piebilst, ka diennakts tumšajā laikā šeit kopumā veidojas dažādām kriminogēnām situācijām labvēlīga vide, kas pierādās ar šeit visai bieži fiksētiem reāliem likumpārkāpumiem tuvumā esošo ražotņu, noliktavu, garāžu kooperatīvu teritorijās.

Katastrofālā stāvoklī esošajai un izmēros nelielajai Murmastienes ielai šobrīd jānodrošina transporta un cilvēku caurlaidības kapacitāte, kāda nav iespējama un nav pat pieļaujama iepriekšminēto apstākļu dēļ. Tai pašā laikā šīs apkaimes teritoriālā un saimnieciskā attīstība dabiski jau iekļāvusi nelielo ielu loģiskā apritē ar samērā lielu noslodzi.

Ir saredzama virkne ieguvumu, ja Murmastienes iela tiktu savesta kārtībā no Katlakalna ielas līdz pat Cesvaines ielai, tādējādi pilnveidojot un nostiprinot tās lomu teritorijas kopējā attīstībā.

Kontaktinformācija: Murmastienes ielas kvartāla biedrība; tālruņa numurs: 29488333; e-pasts: gundega.koskina@am-birojs.lv; kontaktpersona: Gundega Koškina.