Multifunkcionāla sporta un atpūtas laukuma labiekārtošana

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Dārziņi
Iesniedzējs
Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība
Balsu skaits
2408
Īstenojas

Labiekārtots sporta laukums nepieciešams Dārziņu apkaimes sporta infrastruktūras modernizācijai. Drošas sportošanas vieta bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem veicinās plašāku iesaisti sportiskās aktivitātēs kā brīvā laika pavadīšanas iespēja, uzlabos iedzīvotāju veselību un dzīves kvalitāti, kā arī veicinās kopienas saliedētību un Dārziņu apkaimes atpazīstamību. Tā kā Dārziņu apkaimē jau ir basketbola laukums ar asfalta segumu, tas norāda uz interesi un pieprasījumu pēc šāda veida sporta aktivitātēm. Tomēr cietais segums neatbilst mūsdienu sabiedrības prasībām, paaugstina traumatisma iespējas, kas daļu iedzīvotāju var atturēt no sportošanas. Jauns labiekārtots sporta laukums ar modernu laukuma grīdu palielinās sportot gribētāju skaitu. Arī kultūrtelpa apkaimē nav pieejama, paredzēts, ka šajā laukumā varēs organizēt arī kultūras pasākumus.

Projekts paredz modernizēt esošo basketbola laukumu Dārziņu apkaimē, ieklājot tajā ENLIO SES vai analogu III FIBA sertificētu basketbola laukuma grīdu, kas nodrošina līdz pat 40% amortizāciju un ātru lietusūdens drenāžu. Laukuma grīda būs gumijota un ērti  montējama un demontējama, tās ilgtspēja ir vairāk kā desmit gadi. Tiks demontēti esošie nolietotie basketbola grozi un uzstādīta jauna basketbola konstrukcija. 
Kopš 3x3 basketbols ir kļuvis par Olimpisko sporta veidu, ir pieaugusi arī rīdzinieku interese par basketbola spēlēšanu brīvdabas laukumos. Laukums pamatā būs paredzēts basketbola nodarbībām, bet tas tiks piemērots arī citu sporta veidu un sportisko aktivitāšu attīstībai. Multifunkcionālajā sporta laukumā būs iespējams nodarboties arī ar volejbolu, futbolu un citiem sporta veidiem. Laukumā tiks iestrādātas īpašas kapsulas volejbola tīkla balstu uzstādīšanai. Gumijotā grīda būs piemērota arī vingrošanas, aerobikas, dejas un citām ķermeņa kustības nodarbībām. Arī kultūras pasākumu organizēšanai būs plašākas iespējas pēc projekta realizēšanas. Projekta ietvaros plānots iegādāties arī nelielu konteineru inventāra glabāšanai, kurš estētiski tiktu aizsegts ar koka dēlīšu aizslietni, paredzot vietu sezonāli izvietot arī biotualeti.

Projekta mērķa grupa - visu vecumu Dārziņu apkaimes iedzīvotāji, kas vēlas sportot, baudīt aktīvu atpūtu un pasākumus, īpaši arī Rīgas Dārziņu jauniešu domes jaunieši, kuri ir patstāvīgie sporta laukuma apmeklētāji.

Projekta pievienotā vērtība - projekts tiks īstenots, kopīgi iesaistoties Dārziņu apkaimes iedzīvotājiem un vietējai Dārziņu iedzīvotāju biedrībai. Labiekārtots sporta un atpūtas laukums dos iespēju cilvēkiem satikties, sazināties un kopīgi nodoties dažādām aktivitātēm. Tas savukārt veicinās iedzīvotāju kopienas saliedēšanu un veidos pozitīvu ietekmi uz apkaimi kopumā.