Informatīvo stendu izvietošana Mangaļsalā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
7502.00 EUR
Apkaime
Mangaļsala
Iesniedzējs
Mangaļsalas iedzīvotāju biedrība
Balsu skaits
80
Rīdzinieki neatbalstīja

Projekta realizācijas vieta: Rīga, Mangaļsalas iela 1 un 5A un Albatrosu iela 11 (kadastra apzīmējums: 01001200759,  01001200764, 01001200119).

Projekta ietvaros plānots apkopot informāciju par Mangaļsalas apskates objektiem un aktīvās atpūtas iespējām, sagatavot īsu objektu aprakstu, uzzīmēt Mangaļsalas karti ar norādēm, sagatavot šīs kartes elektronisku maketu, izgatavot un uzstādīt informatīvos stendus saskaņā ar vadlīnijām: https://www.daba.gov.lv/upload/File/VienotaisStils/IADT_VienStils_2011_08-ST_konstrukc.pdf  

Šādas informācijas izvietošana ir nepieciešama, jo projekta „Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija dabas parkā „Piejūra” (Natura 2000) ietvaros izbūvētā pastaigu taka ir ieinteresējusi daudzus rīdziniekus, un tie brauc atpūsties uz Mangaļsalu. Vienlaikus Mangaļsala var lepoties ne tikai ar dabas parkā „Piejūra” esošo dabas daudzveidību, skaistajām ainavām, Austrumu molu, kuģa „Lady Cotlin” vraku, bet arī ar saviem kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem (piemēram, Daugavas grīvas krastu fortifikācijas būvju kompleksu un piemiņas akmeņiem par godu imperatora Aleksandra II un troņmantnieka Nikolaja Aleksandroviča apmeklējumam 1856. un 1860. gadā), par kuru eksistenci un atrašanās vietu daudzi rīdzinieki nav informēti.

Tāpat Mangaļsalas viesiem varētu būt interese par labākajiem pastaigu vai velomaršrutiem, SUP nomu, vizināšanos ar laivu vai jahtu un arī par šīm aktīvās atpūtas iespējām būtu iespējams uzzināt no ceļveža.

Lai radītu iespēju Mangaļsalas iedzīvotājiem un viesiem ne tikai aktīvi atpūsties, bet vienlaikus arī izglītoties par galvaspilsētas dabu, kultūru un vēsturi, būtu nepieciešams sagatavot un uzstādīt trīs informatīvos stendus Mangaļsalas biežāk apmeklētajās vietās (pa vienam stendam pie jaunizveidotajām auto stāvvietām uz Mangaļsalas ielas, kā arī vienu stendu Mangaļsalas apkaimes centrā pie veikala „Vesko”).

Projekta vizuālajam risinājumam smēlāmies iedvesmu no Āgenskalna apkaimes biedrības sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru radīto ceļvedi: http://pardaugavasradosaiscentrs.lv/2019/05/22/celvedis-agenskalna-jaunatklasanai/.

Kontaktinformācija: Biedrība „Mangaļsalas iedzīvotāju biedrība”, e-pasts mangalsalas.biedriba(@)gmail.com, tālruņa Nr. 26299883.