Brasa - draudzīga vieta lieliem un maziem bērniem

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
95173.15 EUR
Apkaime
Brasa
Iesniedzējs
biedrība “Brasa”
 
 
Neatbilst prasībām

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, b/a (kadastra apzīmējums: 01000170095).

Brasas apkaimē dzīvo ap 13 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem liela daļa ir ģimenes ar bērniem dažādos vecumos. 2019.gadā tika atklāts Brasas rotaļu laukums, kas paredz samērā plašas atpūtas iespējas bērniem līdz 7 gadu vecumam, kā arī vingrošanas laukumu bērniem un pieaugušajiem. Kopš laukuma atklāšanas tas ir kļuvis ļoti populārs vietējo iedzīvotāju vidū - pieaugušie aktīvi vingro un bērni izmanto bērnu laukumiņa radītās rotaļu iespējas.

Taču laukumiņā pietrūkst aktivitātes bērniem vecuma grupā no 7-14, jo bieži var novērot, ka šī vecuma bērni izmanto esošo inventāru tam neparedzētā veidā, kā arī skrienot apdraud mazākos bērnus. Līdz ar ko ar šo projektu vēlamies piedāvāt aktivitātes bērniem attiecīgajā vecuma grupā – atsevišķu aktivitāšu trases laukumu, kas būtu atbilstoši viņu interesēm, rotaļāšanās vēlmēm un aktivitātēm. Tādejādi bērni būtu vairāk motivēti doties ārā un pavadīt laiku svaigā gaisā, kā arī nodibināt savstarpējo draudzību.

Aktivitāšu trases laukums piekļautos jau esošajam bērnu rotaļu un vingrošanas laukumiem, kas veidotu vienotu atpūtas vietu. Tādejādi arī tiktu attīstīta esošā teritorija, to izveidojot par ģimeņu atpūtas un aktīva dzīvesveida centru Brasas apkaimē. Šī teritorija ir pateicīga arī turpmākai attīstībai, to papildinot ar citām aktīvās atpūtas iespējām.

Aktivitāšu trase būtu no dabīgiem materiāliem veidota trase “U” formā ar dažādiem aktīviem elementiem – trošu ceļš, šūpuļaleja, ritošais baļķis, līdzsvara baļķis u.tml. Vidus daļā zemē ieraksts batuts.

Kopējā laukuma platība aptuveni 50 m2, laukuma pamatā krāsains gumijas segums. Pa laukuma perimetru uzstādīts tāds pats zems metāla žogs kā esošajam rotaļu laukumiņam. Papildus laukumiņā būtu nepieciešams uzstādīt divus apgaismes stabus (gan jau esošajai rotaļu laukuma daļai, gan paplašinājumam), tādejādi Brasas laukums būtu apgaismotas diennakts tumšajā laikā – īpaši rudenī un ziemā.

Kontaktinformācija: biedrība “Brasa”; tālruņa numurs: 29254507; 29425123; e-pasts: biedriba.brasa@gmail.com; kontaktpersona: Ansis Prikulis; Inese Auziņa