Bišumuižas disku golfa parka izveide

Projekta kopējās izmaksas
22748.00 EUR
Apkaime
Bišumuiža
Iesniedzējs
Mārtiņš Bērtulis
 
 
Neatbilst prasībām

Projekts neatbilst prasībām.

Teritoriju, kurā paredzēts īstenot projektu, šķērso divas 110 kilovoltu elektroenerģijas pārvades tīkla gaisvadu elektrolīnijas. Īstenojot projektu, netiktu ievērota Aizsargjoslu likuma 45.panta pirmās daļas trešā punkta prasība par nepieciešamā attāluma ievērošanu līdz elektrolīnijām.

Projekta izvērtējums, vērtēšanas komisijas protokoli un atbildīgo iestāžu atzinumi pieejami zemāk pie projekta dokumentiem.

Galvenais priekšnosacījums veselam un dzīvespriecīgam rīdziniekam - aktīva un kustīga ikdiena. Disku golfs ir lieliska iespēja aktīvi atpūsties svaigā gaisā kopā ar ģimeni vai draugiem.
Disku golfa laukuma izveides mērķis ir sniegt iespēju rīdziniekiem aktīvi atpūsties pilsētas vidē, kā arī ļaut no cita skatu punkta iepazīt Bišumuižas apkaimes skaistumu un burvību. Diska golfa priekšrocība ir tā pieejamība - tas ir spēlējams visos gadalaikos, neatkarīgi no spēlētāju vecuma, fiziskās sagatavotības un priekšzināšanām par sportu. Ja ir pieejams laukums, tad spēlētājam nepieciešams tikai viens disku golfa disks, lai varētu sākt spēlēt. Disku golfa laukuma izveide netraucē un neierobežo pieejamo apkārtni - gadu laikā ar disku golfa spēlētāju palīdzību tiek iekopti ceļi, attīrītas mežainas teritorijas, tādējādi tās kļūst patīkamākas un pieejamākas arī tiem, kas disku golfu vēl nespēlē.
Disku golfa mērķauditorija ir ikviens rīdzinieks neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Disku golfā senioriem iespējams sacensties ar saviem mazbērniem, bērniem ar saviem vecākiem, galvenais ir vēlme pavadīt laiku pie dabas un aktīvi atpūsties.
šobrīd ir pieejami nedaudz vairāk par 30 disku golfa laukumiem, bet Rīgā pieejams tikai 1 privāts maksas laukums. Pēdējo gadu laikā Rīgai tuvējās pašvaldības (tuvākie laukumi pieejami Zaķumuižā, Ikšķilē, Inčukalnā) izveidojušas bezmaksas disku golfa laukumus, tāpēc rīdzinieki dodas spēlēt disku golfu turp. Mūsu kaimiņvalstī Igaunijā šobrīd pieejami vairāk kā 200 disku golfa laukumi, lielākā daļa no tiem veidoti ar pašvaldību vai valsts finansējumu un spēlētājiem pieejami bez maksas.
Disku golfs ir strauji augošs sporta veids visā pasaulē un pēdējos gados arī Latvijā -  diska golfa spēlētāju skaits ir palielinājies 5 reizes.
Pēdējā mēneša laikā Bišumuižā notikuši divi disku golfa iepazīšanās pasākumi, un vietējie iedzīvotāji ļoti atzinīgi vērtē ideju par šāda laukumu izveidošanu un pastāvīgu lietošanu, lai kopā ar ģimeni un draugiem varētu doties aktīvi atpūsties. Disku golfa laukums Bišumuižā sniegs iespēju arī citiem rīdziniekiem iepazīt Bišumuižu - tās mieru, svaigo gaisu un draudzīgos cilvēkus.

Kontaktinformācija: Mārtiņš Bērtulis, e-pasts: martinsbertulis@gmail.com, tālruņa Nr. +37129352338.