Biķernieku meža āra sporta komplekss Purvciemā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
52000.00 EUR
Apkaime
Purvciems
Iesniedzējs
Purvciema apkaimes biedrība
Balsu skaits
283
Rīdzinieki neatbalstīja

Projekta mērķis - papildinot Rīgas mežus ar āra trenažieriem, veicināt interesi par veselīgu dzīves veidu.  Bērniem,  ģimenēm,  senioriem sniegt iespēju apvienot pastaigas mežā ar aktīvu atpūtu, lai uzlabotu  fizisko un garīgo veselību.
Purvciemā, kā arī apkaimes klātesošajos rajonos ir katastrofāls brīvā laika pavadīšanas iespēju trūkums, īpaši aktīvākām nodarbēm dabā. Izmantojot esošās pastaigu takas Biķernieku meža teritorijā, fantastiska iespēja apvienot ierastās pastaigas ar sporta nodarbībām, ierīkojot vairākus āra trenažieru komplektus.
Lai nodrošinātu atbalstītu iedzīvotāju izteiktajām vēlmēm piepildīt Purvciemu ar jaunām rekreācijas zonām rajona zaļajos nostūros, plānots papildināt esošās pastaigu takas Biķernieku meža teritorijā ar papildus aizraujošiem sporta un aktīvā dzīvesveida elementiem, lai iedzīvotāji ikdienā būtu vēl tuvāk dabai.
Mērķa auditorija ir vecāki ar bērniem, paši bērni, pusaudži, sportisti, pieaugušie. Paredzēts, ka sporta komplekss kalpos ilgi, nodrošinot vismaz 5 gadu garu nepārtrauktu laukuma ekspluatāciju. Kompleksā tik iekļauti dažādu grūtības pakāpju trenažieri, un to daudzveidība sniegs iespēju ikkatram sporta entnuziastam sevi aizraut ilglaicīgās nodarbēs, lai katra muskuļu grupa un locītavas tiktu iesildītas un ķermenis pateiktos par veselīgām aktivitātēm. Izvietotie projekta trenažieri mijiedarbosies ar meža dabīgo svaigumu un moderno, pēc eiropas standartiem veidoto vides un sporta elegances balansu. To uzturēšana un kopšana praktiski neprasa papildus resursus, pēc montāžas tie kļūs par neatņemamu Biķernieku meža daļu, kas būtu tuva katram Purvciema iedzīvotājam.

Kontaktinformācija: biedrība "Purvciema apkaimes biedrība", e-pasts: purvciemaapkaime@gmail.com, tālruņa Nr. +37123079200.