Bērnu sala Nordeķu parkā (DAĻĒJA ĪSTENOŠANA)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
49843.65 EUR
Apkaime
Iļģuciems
Iesniedzējs
Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrība
Balsu skaits
120
Rīdzinieki neatbalstīja

Balsošanai tiek virzīts Projekts nepilnā apjomā:

projektā tiks veidots:
- dzeramā ūdens brīvkrāns;
- velosipēdu novietne.

projektā netiks īstenots:
- bērnu rotaļu laukuma un aprīkojuma renovācijas un atjaunošanas darbi (šie darbi tiks veikti parka uzturēšanas darbību ietvaros);
- bērnu rotaļu laukuma papildināšana ar jauniem elementiem.

 

Projekts paredzēts atjaunot vēsturiskā Nordeķu parka bērnu rotaļu laukumu. Iļģuciema plašākajā parkā tika iekārtots 2008.gadā un ierīkot dzeramā ūdens brīvkrānu, parka atpūtniekiem un viņu četrkājainajiem draugiem. Parks ir apkaimju zaļā sirds un iemīļota atpūtas vieta gan Dzirciema un Iļģuciema pieaugušajiem, gan jauniešiem un dažāda vecuma bērniem un. Bērnu rotaļu laukums ir tieši savienots plašu zālāju, un tāpēc ir pievilcīgs dažāda vecuma bērniem. Tā kā laika zobs un intensīvā noslodze ir darījusi savu, rotaļu laukuma aprīkojums ir nobružāts, nolietots, atsevišķas konstrukcijas ir salūzušas un noņemtas. Tāpēc tam nepieciešami projektā iecerētie uzlabojumi - atvest jaunas smiltis, ierīkot drošības norobežojumu šūpolēm, papildināt laukumu ar jaunām atrakcijām, veikt esošo konstrukciju apkopi vai remontu. Dzeramais ūdens atveldzēs gan rotaļniekus, gan viņu vecākus un suņus.
Nordeķu parku var droši saukt par Iļģuciema zaļo sirdi - tam ir plaša teritorija, ar zālieniem un skaistiem seniem kokiem, ar Nordeķu muižu saistīta vēsture, un tajā katru dienu visas dienas garumā  var sastapt lielu skaitu ļaužu. Biedrības veiktā aptauja parādīja, ka abu apkaimju iedzīvotāji Nordeķu parku uzskata par vienu no lielākajām tās vērtībām un centrālu pulcēšanās vietu. Bērnu rotaļu laukums Iļģuciemā Nordeķu parkā tika iekārtots 2008.gadā. Parks ir iemīļota atpūtas vieta abu apkaimju, Dzirciema (11273 iedz. .skaits) un Iļģuciema (21715 iedz. skaits), iedzīvotājiem. Bērnu rotaļu laukums 13 gadu laikā ir nobružāts, nolietots, atsevišķas konstrukcijas ir salūzušas vai bīstamā stāvoklī, un tam nepieciešami papildus uzlabojumi. Esošajām konstrukcijām nepieciešama apkope, jo vietām starp dēļiem ir uzkrājies augsnes slānis, kurā saaugušas sūnas, atsevišķas koka detaļas ir bojājuši nokrišņi. Šobrīd izvietotajiem rotaļu elementiem nav pārdomāti drošības aspekti – šūpoles nav norobežotas no pārējām atrakcijām, rotaļu laukuma smiltis ir izstaigātas un atsedz aprīkojuma stiprinājumus. Parku apmeklē ne tikai ģimenes ar bērniem, bet arī pusaudži, jo šajā apkaimes daļā tā ir vienīgā arī pusaudžiem piemērotā atpūtas vieta. Tomēr pusaudžiem piemērotu aktivitāšu aprīkojuma laukumā ir par maz un viņiem ciešā burzmā konkurēt ar mazajiem bērniem. Tāpēc rotaļu laukumā nepieciešams norobežot mazuļu zonu no pārejā laukuma un ierīkot papildus aktivitāšu vietas, lai varētu uzņemt arī lielākus bērnus. Projekta ietvaros plānots esošo rotaļu laukumu papildināt ar papildus atrakcijām, kas būtu piemērotas arī skolas vecuma bērniem, kā arī atjaunot tā smilšu segumu. Pie bērnu laukuma jāierīko ir velosipēdu novietne bērniem un vecākiem, kuri atbraukuši ar velosipēdiem.
Bērni laukumā darbojas ļoti aktīvi un ir bieži vien ir izslāpuši, it īpaši vasaras karstumā. Tāpēc ir nepieciešams laukuma tuvumā ierīkot dzeramā ūdens brīvkrānu. To ir iespējams relatīvi vienkārši izdarīt, jo parkā atrodas arī sabiedriskā tualete, kurā ir ūdens pieslēgums. dzeramā ūdens brīvkrāns būs noderīgs arī citiem parka apmeklētājiem - tiem, kas tajā dodas pastaigāties, skriet, vasarā sauļoties, kā arī viņu četrkājainajiem draugiem. Savukārt to ir nepieciešama ari vismaz viena dzīvnieku atkritumu savākšanas tvertne. Tas ļautu vieglāk parku un rotaļu laukumu uzturēt tīru, tajā iesaistot arī pašus iedzīvotājus.
Bērnu rotaļu laukuma renovācija un parka labiekārtošana ar dzeramā ūdens brīvkrānu ir apkaimju sabiedrībai ļoti nepieciešama.
Pirmkārt, tāpēc, ka šī vieta ir viena no iemīļotākajām un visaugstāk vērtētajām vietām Iļģuciemā.
Otrkārt, tā uzlabos bērniem pieejamo vidi.
Treškārt, piedalīšanās konkursā pievērsīs iedzīvotāju uzmanību un veicinās viņu pašu iesaistīšanos parka uzturēšanā un sakopšanā.
Visbeidzot, šī projekta īstenošana apkaimju iedzīvotājiem parādīs, ka arī viņu iemīļotā, bet ne visiem zināmā Rīgas pilsētas kultūrvēsturiskā daļa ir vērtīga, ka par to rūpējas arī Rīgas pilsēta. Tas viss kopā sniegs iedzīvotājiem patīkamāku atpūtas telpu un Nordeķa parkam vēl lielāku pievienoto vērtību, kā vietai kur sastopas senatne ar Pārdaugavas zaļumu un plašumu, un dzīvību, ko tajā ienes tur ienākošie cilvēki.

Kontaktinformācija: Dzirciema un Iļģuciema apkaimes biedrība, e-pasts: dzirciems.ilguciems@gmail.com, tālruņa Nr. 29252036, 29158241.