Bābelītes sporta un rekreācijas takas

Projekta kopējās izmaksas
99159.50 EUR
Apkaime
Jugla
Iesniedzējs
Nodibinājums “Rīgas slēpošanas klubs”
 
 
Neatbilst prasībām

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, mežs ap Bābelītes ezeru (kadastra apzīmējumi: 01000910107, 01000910302, 01000910394, 01000910440, 01000912119).

Rīgas pilsētā nav neviena mūsdienīga kompleksa sporta un rekreācijas telpa, kurš būtu izveidota tam atbilstošā reljefā. Mūsuprāt, tās izveidei vispiemērotākā vieta Rīgā ir teritorija ap Bābelītes ezeru, kas jau no 19.gs. 20.gadiem ir bijusi iecienīta vieta rīdzinieku sporta un aktīvās atpūtas nodrošināšanai. Tā ir gana plaša un ar labu reljefu, viegli pieejama. Teritorija ir Rīgas pilsētas īpašumā, platība vairāk kā 45 ha.

Šeit ir iespējams izveidot drošas un mūsdienīgas nūjošanas, skriešanas, slēpošanas un riteņbraukšanas trases, kuras varētu izmantot gan ikdienas treniņiem, gan regulāru pasākumu organizēšanai ar visu tam nepieciešamo infrastruktūru: piebraucamajiem ceļiem, autostāvvietām, informatīvajiem stendiem, trašu marķējumiem, sporta infrastruktūras elementiem – vingrošanas rīkiem dabā, apgaismojumu diennakts tumšajam laikam.

Teritorijā ir elektrības pieslēgums, ūdens ņemšanas avots un piemērota vieta sniega deponēšanas vietnei un mākslīgā sniega ražošanai (tāda būtu vienīgā Rīgā).

Auto piebraukšana teritorijai ir iespējama no Pakalniešu, Mārkalnes un Lizuma ielas pa ielu gar dzelzceļu. Autostāvvietas paredzētas no dzelzceļa puses un teritorijas iekšpusē pie sniega deponēšanas vietas. Mārkalnes ielā jau tagad iespējams novietot automašīnas.

Projektu iespējams turpināt realizēt vairākās kārtās, paredzot tam attiecīgu daudzkanālu finansējumu un iesaistot kā brīvprātīgā darba veicējus vietējos iedzīvotājus un sporta entuziastus no visas pilsētas.

Projekta realizācija nodrošinātu tūkstošiem iedzīvotāju ar daudzveidīgu sporta un aktīvās atpūtas nodarbību infrastruktūru - takas visa gada garumā. Tiktu veicināta iedzīvotāju apmācība un iesaiste regulārās sporta un rekreācijas nodarbībās svaigā gaisā, kā arī sporta un aktīvās atpūtas industrija pilsētā kopumā. Šo objektu ikdienā varēs izmantot attiecīgo sporta veidu Rīgas pašvaldības sporta skolas un klubi, kā arī Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas studenti.

Projekta ietvaros teritorija, pareizi plānojot, tiks funkcionāli sadalīta vairākās daļās, novēršot dzīvībai un veselībai bīstamās situācijas, kuras jau tagad ikdienā rodas mežā sportojot un atpūšoties ar dažāda veida līdzekļiem. Projektu iespējams turpināt veidojot sporta objektus, kas citur pilsētā nav pieejami, bet kuru izveidi iedzīvotāji gaida, piemēram: vieglatlētikas manēžu, slēpošanas stadionu, velotreku utt. Šī vieta ar laiku varētu kļūt par Rīgas pilsētas aktīvās atpūtas un sporta vizītkarti ar kuru lepotos vietējie iedzīvotāji.

Kontaktinformācija: nodibinājums “Rīgas slēpošanas klubs”; tālruņa numurs: 29863223; e-pasts: rigaskiing@gmail.com; kontaktpersona: Roberts Raimo