Avotu apkaimes pieturpunkts "Stabu iela" Avotu ielā

Projekta kopējās izmaksas
24884.86 EUR
Apkaime
Avoti
Iesniedzējs
Anna Indriksone
 
 
Neatbilst prasībām

Projektam Avotu ielas pieturpunktam “Stabu iela” ir potenciāls kļūt par jaunu mikro-galamērķi pilsētas viesiem. Kas vēlas iepazīt Rīgas urbāno seju, kā arī kalpot kā atelpas vieta cilvēkiem, kas ceļo uz citiem pilsētas nostūriem. Avotu apkaimes centrālā dzīsla Avotu iela ir ne tikai piedzīvojusi uzplaukumu ar dažādu lokālu atvēršanos, bet arī ikdienā to aktīvi izmanto iedzīvotāji un viesi, lai ceļotu uz citiem pilsētas nostūriem un darbu.
Šobrīd pietura “Stabu iela” nav labiekārtota, kas sniedz iespēju to veidot kā unikālu mikro-galamērķi, satikšanās punktu un atpūtas vietu, neaizmirstot katru satiksmē iesaistīto. Projekta mērķis ir radīt ērtu un ilgtspējīgu pieturas vietu, kas ļauj pilsētniekiem, gaidot sabiedrisko transportu, apsēsties, novietot velosipēdu vai atpūtināt kājas.
Pieturas konstrukciju, jeb vides objektu paredzēts veidot no liektiem metāla cauruļu elementiem, kas pēc kalpošanas ir pārkausējama. Savukārt, virsmu, kas paredzēta sēdēšanai, veidot no atkārtoti izmantota materiāla, pārstrādājot automašīnu riepas. Riņķveida dizaina principa ievērošana ļauj šī projekta ietvaros saudzēt resursus un veidot pilsētvides risinājumu, kura pamatā ir cieņa pret vidi.
Iegūtais risinājums kalpos kā atslodzes vieta sabiedriskā transporta pasažieriem, satikšanās punkts pilsētas visiem un apkaimes uzlabojums Avotu iemītniekiem.
Pietura ir vieta pārdomām, sarunām un atelpai. Dosim dažādajiem Avotu iedzīvotājiem unikālu, rotaļīgu un atraktīvu risinājumu, no kurienes nest iedvesmu tālāk. Šis projekts piešķirs jaunu vērtību urbānajai telpai, atdzīvinās pelēku ielu un rosinās sarunu par katra radīto pēdas nospiedumu.

Kontaktinformācija: e-pasts: anna.indriksone@gmail.com, tālruņa Nr. 28957215.