Atvelc elpu Velnezerā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Jugla
Iesniedzējs
Juglas attīstības biedrība un Rūta Bukša
Balsu skaits
1160
Rīdzinieki neatbalstīja

Jugla ir viena no visblīvāk apdzīvotajām Rīgas apkaimēm, un tās iedzīvotāji novērtē dabas tuvumu. Velnezera apkārtni vietējie jau šobrīd iecienījuši pastaigām un aktīvai atpūtai, ko sniedz ezera apkārtnes labiekārtojums, un ziemeļu  daļā izvietoti vingrošanas un bērnu rotaļu laukumi. Bet šai teritorijai ir potenciāls kļūt par vietu, kur visu paaudžu cilvēkiem satikties, atpūsties pie dabas un pavadīt laiku kopā. 

“Atvelc elpu Velnezerā”ir jauns papildinājums zaļai un dinamiskai Velnezera apkārtnei. Tas ir paredzēts kā rekreācijas un atpūtas zona, kas ir publiski pieejama un veicina teritorijas revitalizāciju.

Projekta mērķis ir labiekārtot Velnezera apkārtnes teritoriju, nodrošinot vietējiem iedzīvotājiem pievilcīgu vietu brīvā laika pavadīšanai ar tuviniekiem.

Vietējie iedzīvotāji šo teritoriju jau iecienījuši, kā labu atpūtas un piknika vietu, taču trūkst atbilstošas infrastruktūras, lai teritorija tiktu pilnvērtīgi izmantota. Piknika galdi radīs ideālu vidi, kur cilvēkiem sanākt kopā, atpūsties un baudīt atpūtu dabā,  nedodoties ārpus pilsētas.
Vieta tiek izmantota arī pastaigām un kā tranzīta ceļš no daudzdzīvokļu mājām uz ietvi, kas ved gar Malienas ielu. Tāpēc vēlamies ierīkot arī skaistus un ērtus celiņus gājējiem. Iedzīvotāju ērtībai plānots uzstādīt arī soliņus, kur pastaigas laikā iespējams apstāties un atpūsties. Vietu papildinās arī velo novietnes – ērtai velosipēdu novietošanai uzturēšanās laikā, un atkritumu tvertnes, kur iespējams izmest pēc piknika radušos atkritumus. Projektā ir paredzēts arī apgaismojums, lai iedzīvotāji justos droši arī tumšajā diennakts laikā.