Atpūtas zona pie Juglas ezera (ar izmaiņām)

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Jugla
Iesniedzējs
Dmitrijs Sinkevičs
Balsu skaits
220
Rīdzinieki neatbalstīja

Balsošanai tiek virzīts projekts ar šādām izmaiņām – iespējama projekta īstenošanas vietas maiņa, kā arī atsevišķu elementu nomaiņa, atbilstoši teritorijas iekārtošanas prasībām.

Projekta mērķis -  teritorijas labiekārtošanu gar Juglas ezeru (kad. Nr. 01000922230). Ezera teritorija atrodas Rīgas apkaimē, kurā dzīvo aptuveni 23 tūkstoši iedzīvotāju.

Projekta izstrādes laikā tika veikta analīze, kas noteica, ka Juglas iedzīvotājiem ir vēlme atpūsties pie ezera. Dotajā brīdī Juglas ezera krasta zona nav piemērota cilvēku atpūtai, lai gan to iecienījuši vietējie iedzīvotāji. Projektā paredzēti uzlabojumi, kas nodrošina atpūtas iespējas pie ezera. Tā mērķis ir nodrošināt apstākļus mierīgai atpūtai dabā Rīgas pilsētas teritorijā. Teritorijas labiekārtojums piemērots gan lielākām cilvēku grupām - ģimenēm, draugiem, gan tiem, kas vēlas pavadīt laiku vienatnē, nodrošinot dažādas atpūtas zonas.

Projekts paredz:
1) Laukumu ar velosipēdu novietni un labierīcībām. Dotajā brīdī gar teritoriju ved veloceliņa josla. Lai teritorija būtu ērti pieejama velosipēdistiem, paredzēta zona, kur uz laiku var novietot velosipēdus. Laukumā ir paredzēta arī tualete un 600l atkritumu urna.
2) Piknika vietas.
3) Atpūtas zonas ar modulārām sēdvietām. Modulārās sēdvietas ir lielisks elements cilvēku saliedēšanai. Dažādi izkārtojuma varianti ļauj cilvēkiem izvēlēties sev atbilstošu vidi.
4) Atpūtas zonas ar soliņiem.

Šis projekts uzlabos Juglas iedzīvotāju dzīves kvalitāti un ļaus cilvēkiem baudīt dabu pilsētas robežās. Tas padarīs jau aktīvi izmantotu zonu pievilcīgāku tās lietotājiem un veicinās turpmāku apkaimes attīstību.