Atpūtas un sauļošanās zona Ķengaragā

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
70000.00 EUR
Apkaime
Ķengarags
Iesniedzējs
Biedrība „Cits Ķengarags”
Balsu skaits
520
Rīdzinieki neatbalstīja

Ķengarags ir vienīgā Rīgas pilsētas apkaime ar promenādi (krastmalu) gar upi, kur ik dienu pastaigājas gan rajona iedzīvotāji, gan citi rīdzinieki. Ķengaraga promenāde ir arī  Rīgas-Dārziņu veloceliņš. Gulbju barotava (pie Rancāna ielas 10) ir iecienīta vieta ģimenēm ar  bērniem.

Promenādes posms no Rancāna ielas 10 līdz bijušajai rūpnīcai “Kvadrāts” ir tuvākā vieta pie upes, kuru vietējie iedzīvotāji bieži izmanto rekreācijai, nekur tālu nebraucot. Pateicoties izdevīgai atrašanās vietai, projekts paredz Daugavas krasta sakopšanu (meldru un zāles pļaušanu) un labiekārtošanu, izveidojot pasīvās atpūtas zonu, kuru paredzēts sadalīt trīs posmos:
A) vieta paralēli dzīvojamai mājai Rancāna ielā 10 - sauļošanās zona;
B) vieta paralēli nedzīvojamai ēkai Maskavas ielā 255C - piknika zona (galdi ar grilu);
C) vieta posmā Maskavas 268k-7 līdz Maskavas ielai 320 - sauļošanās zona.

Zonas ir sadalītas pēc tā principa, lai netraucētu blakus esošo māju iemītniekus. Šī vieta upes krastā parasti neapplūst, tādējādi samazinot riskus aprīkojuma bojājumiem. Piekļūšana zonai notiek pa divām esošajām kāpnēm ar margām un pa taciņu no Gulbju barotavas puses.
Šis projekts ilgtermiņā paplašina esošo Promenādes funkcionālo zonu: gan vietējie iedzīvotāji, gan garāmgājēji, gan ģimenes un riteņbraucēji - visi varēs justies omulīgi labiekārtotajā vietā pie upes.

No citiem labiekārtojuma elementiem projekts paredz uzstādīt atkritumu urnas, biotualeti, pārģērbšanās kabīni, velonovietni, margas un informatīvas plāksnes pie kultūrvēsturiskā mantojuma elementiem - plostu tauvošanās riņķiem.