Āgenskalna bibliotēkas ārtelpas labiekārtošana

Projekta pieteikumā norādītās izmaksas
31250.00 EUR
Apkaime
Āgenskalns
Iesniedzējs
Āgenskalna apkaimes biedrība
Balsu skaits
578
Rīdzinieki neatbalstīja

Pēc vairāk nekā četru gadu pārtraukuma Āgenskalnā atkal ir bibliotēka. Rīgas centrālās bibliotēkas Āgenskalna filiālbibliotēku Eduarda Smiļģa ielā 46 atklāja 2022. gada 21. aprīlī. Bibliotēka ir spilgts piemērs tam, kā iedzīvotāji ar neatlaidību var ietekmēt pašvaldības lēmumus un panākt uzlabojumus savā apkaimē.
Pienācis laiks bibliotēkas attīstības nākamajam posmam – pagalma labiekārtošanai. Bibliotēka kļūs pamanāmāka un atvērtāka tās pakalpojumu saņemšanai. Pagalms pie bibliotēkas ir apzaļumots, labiekārtojums paplašinās tā funkciju, piesaistīs apkaimes iedzīvotājus un atdzīvinās ēku.
Projekta mērķis ir padarīt apdzīvojamu bibliotēkas nelielo pagalmu, “sapludinot” iekštelpu ar ārtelpu. Tiks nodrošināta vides pieejamība vecākiem ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šobrīd bibliotēkas telpas no trijām pusēm ietver pagalmu, kurš tā arī paliek “neaizsniedzams”. Stiklotajā ārsienā ierīkojot bīdamās durvis, šī problēma tiek novērsta un iegūta telpiska loģika. Risinājums arī palīdz uzlabot bibliotēkas iekštelpu mikroklimatu, jo vasarās stiklotās ārsienas bez logiem ļoti uzkarst.
Tiek iegūts apdzīvojams pagalms – vieta, kur rīkot nelielus pasākumus, piemēram, lasītāju tikšanos ar autoriem, dažādus bērnu pasākumus. Tāpat bibliotēkas apmeklētāji tur varēs lasīt grāmatas, žurnālus, strādāt, izmantojot bibliotēkas Wi-Fi pieslēgumu. No spilgtajiem saules stariem vai lietus cilvēkus pasargātu virs pagalma nostiepta auduma bura, tādēļ pasākumu norisi neietekmētu arī nelabvēlīgi laikapstākļi.
Pagalmā esošos apstādījumus plānots papildināt, lai uzturēšanās pagalmā būtu patīkamāka.
Pie ēkas bibliotēkas pusē ir uzstādītas velo novietnes, tās atrodas ērtā vietā pirmā stāva fasādes padziļinājumā. Tādēļ labiekārtojumu iecerēts papildināt ar Āgenskalnā pirmo publisko velo remonta staciju, kas ir ļoti ērts risinājums situācijās, kad velosipēdam nepieciešama ātra tehniskā apkope. Velo remonta stacija būs pieejama kā bibliotēkas, tā arī citu ēkā esošo iestāžu apmeklētājiem.
Piedāvāto labiekārtojumu atbalsta Rīgas Centrālās bibliotēkas vadība un Āgenskalna filiālbibliotēkas kolektīvs.
Ēka ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis. Labiekārtojuma iecere ir vienbalsīgi atbalstīta Nacionālās Kultūras mantojuma pārvaldes Arhitektūras un mākslas daļas darbinieku sapulcē.
Projekta ietvaros plānots:
•    uz ēkas fasādes uzstādīt nosaukumu BIBLIOTĒKA;
•    stikla ārsienas sekcijas vienā nišā uzstādīt bīdāmās durvis;
•    (pagalmā) pa perimetru atjaunot nelīdzeno bruģa klājumu ar jau esošo bruģi, pārvietot zemes līmenī atrodošos ūdens krānu;
•    uzstādīt saules buru (pret dažādiem laikapstākļiem);
•    ierīkot jaunu zālāju (lielai apmeklētāju noslodzei);
•    izvietot papildu apstādījumus, (padarot vidi tīkamāku);
•    novietot divus stacionāros galdus (un atpūtas solus/krēslus);
•    nodrošināt vides pieejamības prasības iekļūšanai bibliotēkā no pagalma ar ratiem un ratiņkrēsliem;
pie velo stāvvietām uzstādīt velo remonta staciju.
 

Kontaktinformācija: biedrība "Āgenskalna apkaimes biedrība", e-pasts: agenskalnam@gmail.com, tālruņa Nr. +37120227039.