Noslēgusies projektu pieteikumu iesniegšana Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas konkursam

bilde

 

Konkursa laikā no 1. līdz 31. maijam kopumā tika saņemts 41 projekta pieteikums.

23 projekti konkursam iesniegti, izmantojot portālu www.riga.lv, bet 18 projekti  iesniegti, nosūtot tos uz e-pastu konkurss.apkaimes@riga.lv.

Atgādinām, ka iepriekšējos gados projektu pieteikumus varēja iesniegt tikai juridiskas personas, bet šogad šāda iespēja bija ikvienam rīdziniekam no 16 gadu vecuma. No 41 pieteikumiem 18 pieteikumi tika saņemti no nevalstiskajām organizācijām, bet 23 no fiziskām personām.

“Rīgas līdzdalības budžetā redzam, ka iedzīvotāji joprojām pauž vēlmi pēc svarīgiem, savā ziņā pašsaprotamiem un praktiskiem uzlabojumiem savas dzīvesvietas tuvumā. Pašvaldībai tas ir norādījums uz to, ka kvalitatīvai publiskajai ārtelpai vajadzētu būt normalitātei. Vienlaikus šī ir iespēja izvirzīt priekšplānā vērtīgas apkaimju idejas, ļaujot iedzīvotājiem par tām balsot. Nākotnē plānojam līdzdalības budžeta procesu padarīt pilnvērtīgāku, cieši sadarbojoties ar iedzīvotājiem un Apkaimju iedzīvotāju centru,” sacīja deputāte Alija Turlaja.

Saņemtie projektu pieteikumi, atbilstoši konkursa nolikumam, tiks nodoti konkursa vērtēšanas komisijai to izvērtēšanai divās kārtās.

Pēcāk konkursa komisijas atbalstītie projekti tiks nodoti iedzīvotājiem balsošanai konkursa interneta vietnē www.balso.riga.lv.

Pagājušajā gadā konkursā tika saņemti 24 projektu pieteikumi. Finansējumu saņēma seši projekti, kas balsošanas laikā 15 projektu konkurencē saņēma visvairāk iedzīvotāju balsu.

Konkursa mērķis ir ļaut iedzīvotājiem tieši lemt par daļas pilsētas budžeta izlietojumu un uzlabot dzīves vietu savu māju tuvumā. Tādā veidā pašvaldībai gūstot atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides  uzlabojumiem.